ceturtdiena, 2013. gada 7. februāris

Sabiedrībā zināmi cilvēki aicina amatpersonas atlikt eiro ieviešanu un rīkot referendumu


Vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki nosūtījuši vēstuli valsts augstākajām amatpersonām, lūdzot atlikt valsts virzību uz eiro un rīkot tautas nobalsošanu par lata saglabāšanu vai aizstāšanu ar eiro, aģentūru LETA informēja organizācijas «Par latu pret eiro» pārstāvis Jānis Sils.
Vēstuli parakstījuši jurists Aivars Borovkovs, mūziķis Kaspars Dimiters, žurnālists Roberts Klimovičs, valodnieks Jānis Kušķis, komponists Imants Kalniņš, tiesību zinātņu maģistrs Edvards Ratnieks, bijušais ilggadējais «Hipotēku bankas» vadītājs Inesis Feiferis, Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis, kā arī vēl vairāki sabiedriskie darboņi un inteliģences pārstāvji.

Vēstulē tiek kritizēta valdības un Saeimas rīcība, nerēķinoties ar iedzīvotāju viedokli, turpināt virzību uz eiro ieviešanu. «Lats ir ne tikai emocionāls Latvijas valstiskuma simbols, bet arī racionāls līdzeklis valsts rokās, ar kā palīdzību var īstenot tautsaimniecībā nepieciešamas reformas,» teikts vēstulē.

Tās autori norāda, ka arguments, ka Latvijas iedzīvotāji par eiro ieviešanu nobalsoja reizē ar balsojumu par iestāšanos Eiropas Savienībā, neiztur kritiku. Tas tiek pamatots ar referenduma par iestāšanos Eiropas Savienībā rezultātiem - par iestāšanos Eiropas Savienībā nobalsojuši vien 48% balsstiesīgo. Tāpat eiro pretinieki atgādina, ka daudzas Eiropas Savienības dalībvalstis joprojām turpina saglabāt savu nacionālo valūtu.

Eiro pretinieki vēstulē arī norāda uz valsts amatpersonu vājo ekonomisko argumentāciju par labu eiro ieviešanai un mēģinājumus neņemt vērā problēmas eirozonā, kas var radīt papildu problēmas un vairot nedrošību.

Tāpēc vēstules autori prasa atlikt virzību uz eiro un sarīkot tautas nobalsošanu, kurā tauta pati izlems - saglabāt latu vai ieviest Eiropas Savienības vienoto valūtu eiro.

Jau ziņots, ka Latvija eiro ieviest plāno no 2014.gada 1.janvāra.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru