otrdiena, 2013. gada 26. februāris

Riska zonā autovadītāji traucas lielā ātrumā; fotoradari fiksē 350 pārkāpumus dienāAptuveni 600 metru garajā Hipokrāta ielas ceļa posmā Rīgā, kur noteikts 30 kilometru stundā (km/h) ātruma ierobežojums, autovadītāji mēdz traukties pat ar ātrumu 92 km/h, informēja Valsts policijas pārstāve Lita Juberte.
Juberte atgādina, ka šeit atrodas trīs bērnudārzi, skola, veco ļaužu pansionāts un slimnīca, tāpēc autovadītājiem vajadzētu ievērot noteikumus un būt modriem, jo konkrētajā vietā koncentrējas liels bērnu, jauniešu un veco ļaužu skaits, kas saistās ar lielāku risku un iespējamiem ceļu satiksmes negadījumiem.

Policija norāda, ka šī ir paaugstināta riska vieta un ne velti atbildīgās institūcijas, izvērtējot visus apstākļus, šajā posmā ir noteikušas atļautā braukšanas ātruma ierobežojumu – 30 kilometri stundā darba dienās laikā no pulksten 7 līdz 19.

 Tāpat Juberte pastāstīja, ka jau vairāk nekā mēnesi ar mainīgu intensitāti un darba laiku Rīgā, Hipokrāta ielā, strādā viens no Valsts policijas (VP) četriem pārvietojamiem radariem. Taču, neskatoties uz to, cilvēki joprojām turpina pārsniegt ātrumu – vidēji vienā dienā Hipokrāta ielā pie nama numur seši esošais fotoradars fiksē 300 līdz 350 pārkāpumus un šis skaits, laikam ejot, nav sarucis.

    Absolūtais ātruma rekords šajā vietā fiksēts šī gada 11. janvārī, kad pulksten 12 dienā vadītājs traucies ar ātrumu 92 km/h. Pāris dienas vēlāk, 15. janvārī, pulksten 13.03 fiksēts ātrums 75 km/h. Jāpievērš uzmanība arī diennakts laikam, kad izdarīti šie lielie pārkāpumi – tas ir pusdienas laiks, kad nereti bērni un jaunieši dodas pusdienās vai mājās.

Policija joprojām turpina darbu pastiprinātā režīmā – ātruma pārkāpēji tiek kontrolēti gan ar ceļu policijas ekipāžu, gan rokas radaru, gan līdzšinējo četru policijas pārvietojamo radaru palīdzību, kas turpina fiksēt ātruma pārkāpumus visā valsts teritorijā – gan Rīgas reģionā, gan ārpus tā.

VP atgādina, ka atļautais braukšanas ātrums nav mainījies un tas jāievēro it visur – gan apdzīvotās vietās, gan ārpus tām.  Policija aicina satiksmes dalībniekus nepārkāpt noteikumus, nebūt vieglprātīgiem un nepakļaut riskam savu un citu cilvēku drošību un dzīvību, jo ātruma pārsniegšana ir viens no biežākajiem negadījumu iemesliem.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru