piektdiena, 2013. gada 8. februāris

Politoloģe par eirozonu: Viņi mūs nemaz negribRunājot par Latvijas plāniem pievienoties eirozonai 2014.gadā, politoloģe Ilze Ostrovska norāda, ka mēs eirozonā nemaz neesam gribēti.
Intervijā Latvijas Radio viņa piektdienas rītā sacīja: «Viņi mūs nemaz negrib, bet likums ir likums, un viņiem mūs ir jāņem,» norādot, ka premjeram Valdim Dombrovskim (V) šobrīd nebūt nav viegli.

Vaicāta, vai gadījumā, ja Latvijā notiktu referendums, tas tiktu izmantots kā arguments, ka mūs nevajadzētu uzņemt, politoloģe atbildēja apstiprinoši, taču viņa nedomā, ka no juridiskā viedokļa tas ir iespējams.

Politoloģe pastāstīja, ka ir dzirdējusi no kompetentiem cilvēkiem arī tādu iespēju, kā Eirāzijas Savienība. «Labi, izdosim to divu eiro monētu, un tur Milda būs pa vidu, bet vai uz rubļa Ļeņina galvas vietā būs Milda?» - retoriski vaicāja politoloģe.

Jau ziņots, ka Latvijas valdība eirozonai plāno pievienoties no 2014.gada 1.janvāra un premjers Valdis Dombrovskis atzina, ka martā Latvija pieprasīs Eiropas Komisijai un Eiropas Centrālajai bankai konverģences novērtējumu, kas nepieciešams, lai Latvija nākamgad pievienotos Eiropas Savienības vienotajai valūtai.

Latvija izpilda Māstrihtas kritēriju ar drošu rezervi, līdz ar to nav nekāda pamata domāt, ka konverģences ziņojums par gatavību pievienoties eirozonai varētu būt negatīvs - tā preses konferencē pēc eiro ieviešanas likuma pieņemšanas sacījis Dombrovskis, ziņo aģentūra LETA.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru