piektdiena, 2013. gada 22. februāris

Noskaidrots, kas ir Latvijā strādājošo banku patiesie īpašniekiLaikraksts «Dienas Bizness» veicis Latvijā strādājošo banku akcionāru izpēti, kas liecina, ka banku patiesie īpašnieki ir gan arābu šeihi, gan Amerikas, Krievijas, Eiropas un Skandināvijas miljardieri.
Savukārt naudas izcelsme avoti ir nafta, gāze, transports, loģistika, aktīvu pārvalde, pensijas, nekustamie īpašumi.

Vienlaikus gan noskaidrots, ka banku naudas avoti ir arī citu valstu nodokļu maksātāji, jo daudzās bankās lielāko akcionāru vidū ir valstu valdības.

«Dienas Biznesa» apkopotā informācija izgaismo ne vien pasaules ekonomikās labi pazīstamu, bagātu ģimeņu vārdus, piemēram, SEB bankas vieni no būtiskiem līdzīpašniekiem Vallenbergi, bet ir arī interesantas kompāniju īpašuma formas, piemēram, triljonu ASV dolāru kompānija «Vanguards» pieder pašas fondiem, tātad šo fondu ieguldītājiem.

Interesanti, ka Latvijā pēc aktīviem lielākās un klientiem bagātākās bankas «Swedbank» galējo īpašnieku – topošo un esošo Skandināvijas valstu pensionāru – kopējie aktīvi nebūt nav tie lielākie nedz pasaules, nedz Skandināvijas valstu līmenī. Lai arī mērāmi vairāk nekā 100 miljardu eiro apjomā, tomēr tie ir vairākas reizes mazāki, salīdzinot, piemēram, ar «UniCredit Bank» vai «GE Money Bank» galējo īpašnieku bagātību.

Vietējo bagātāko baņķieru bagātība ir ievērojami piezemētāk – ap 100 miljonu latu apjomā. Piemēram, Latvijā pērn par bagātākajiem uzņēmējiem atzītie «ABLV Bank» līdzīpašnieki Oļegs Fiļs un Ernests Bernis bagātības ziņā apsteidz «Trasta komercbankas» lielos akcionārus no Ukrainas, kā ar Reģionālās investīciju bankas īpašniekus.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru