piektdiena, 2013. gada 8. februāris

Noskaidroti TOP darba devēji LatvijāAptaujājot 3300 respondentu no visas Latvijas, noskaidrots, kas ir TOP darba devēji Latvijā, vēstī interneta personāla atlases kompānijas «CV-Online Latvia» pārstāvji.
Pētījuma mērķis bija noskaidrot pērnā gada TOP darba devēju Latvijā, pie kura aptaujātie respondenti visvairāk vēlētos strādāt, kā arī apzināt līderus tajos biznesa sektoros, kurus pārstāvošie darba devēji bijuši visaktīvākie Latvijas darba tirgū 2012.gadā.

TOP darba devēji noskaidroti sešās kategorijās: TOP darba devējs 2012; TOP darba devējs 2012 finanšu sektorā; TOP darba devējs 2012 tirdzniecības sektorā; TOP darba devējs 2012 ražošanas sektorā; TOP darba devējs 2012 IT un telekomunikāciju sektorā; TOP darba devējs 2012 transporta un loģistikas sektorā.

Par TOP darba devēju 2012 ir atzīta VAS «Latvenergo», kuru spontāni kā pirmo iekārojamāko, kas nāk prātā, minēja astoņi no visiem aptaujātajiem respondentiem. Uzņēmuma stabilitāte un atpazīstamība, labas karjeras izaugsmes iespējas un motivējoši darba nosacījumi ir galvenie iemesli vēlmei strādāt šajā uzņēmumā.

Atlasot un respondentu izvēlei izvirzot Latvijas lielos uzņēmumus, kuri atrodas TOP 500 pēc apgrozījuma noteiktos biznesa sektoros, par TOP darba devēju 2012 finanšu sektorā ar 32% respondentu balsu vairākumu kļuvusi AS «Swedbank».

Par TOP darba devēju pērn tirdzniecības sektorā atzīta SIA «Statoil Fuel & Retail» ar kopumā 17% respondentu balsojumu.

Tikmēr par TOP darba devēju 2012 ražošanas sektorā kļuvusi AS «Grindeks» ar 15% respondentu balsojumu. Ar 30% respondentu balsojumu par TOP darba devēju 2012 IT un telekomunikāciju sektorā atzīta SIA «Latvijas Mobilais Telefons».

Savukārt par TOP darba devēju 2012 transporta un loģistikas sektorā kļuvusi AS «Air Baltic Corporation», ko minējuši 21% respondentu.

Starp iemesliem, kas vedina konkrētos uzņēmumus atzīt par iekārojamākiem nākotnes darba meklējumos, respondenti minējuši uzņēmuma stabilitāti un atpazīstamību (77%), uzņēmuma tēlu un reputāciju (48%), labas karjeras izaugsmes iespējas (44%), motivējošus darba nosacījumus (38%), kā arī uzņēmuma radīto iespaidu par inovatīvu un mūsdienīgu uzņēmumu (32%).

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru