piektdiena, 2013. gada 8. februāris

No šodienas automašīnu bloķēšana tiek aizstāta ar pēcapmaksas kvītīmJau no šodienas automašīnu riteņu bloķēšana Rīgas pašvaldības maksas autostāvvietās tiks aizstāta ar pēcapmaksas kvītīm.
«Rīgas satiksme» preses sekretārs Viktors Zaķis informēja, ka kvīts tiks izrakstīta, ja nebūs veikta priekšapmaksa vai apmaksātais transportlīdzekļa stāvēšanas laiks tiks pārsniegts, par ko uz transportlīdzekļa tiks novietots attiecīgs paziņojums.

Pēcapmaksa tiks noteikta kā konstanta summa par katru maksas autostāvvietas darba dienu. Ja automašīna būs novietota maksas autostāvvietā arī nākamajā dienā un apmaksa šajā dienā nebūs veikta, pēcapmaksa par transportlīdzekļa stāvēšanu tiks aprēķināta no jauna par konkrēto dienu.

Jaunie noteikumi paredz, ka gadījumā, ja maksas autostāvvietas lietotājs nav veicis maksas autostāvvietas lietošanas priekšapmaksu, maksas autostāvvietas lietotājs veic maksas autostāvvietas lietošanas pēcapmaksu septiņkāršā stundas tarifa apmērā par katru kalendāro dienu, kas ir maksas autostāvvietas darba diena.

Soda nauda par neapmaksātu stāvvietu tiks aprēķināta atbilstoši šādām likmēm: 13,40 lati dienā A zonas teritorijā, 10, 60 lati dienā B zonas teritorijā un astoņi lati dienā C zonas teritorijā. 33 lati dienā būs jāmaksā R zonas teritorijā, bet 5,40 lati dienā - D zonas teritorijā.

Savukārt gadījumā, ja maksas autostāvvietas lietotājs ir veicis maksas autostāvvietas lietošanas priekšapmaksu, bet faktiskais maksas autostāvvietas lietošanas laiks par vairāk nekā 15 minūtēm pārsniedz apmaksāto maksas autostāvvietas lietošanas laiku, maksas autostāvvietas lietotājs par maksas autostāvvietas lietošanu šajā dienā veic maksas autostāvvietas lietošanas pēcapmaksu pieckāršā stundas tarifa apmērā.

A zonas teritorijā pēcapmaksa būs jāveic atbilstoši likmei 9,40 lati dienā, 7,40 lati dienā tā būs B zonas teritorijā, 5,60 lati dienā C zonas teritorijā, 23 lati dienā R zonas teritorijā un 3,80 lati dienā - D zonas teritorijā.

Kā norādīts, jaunā pēcapmaksas kvīšu sistēma būs ērtāka lietotājam, jo nebūs nepieciešams zvanīt un gaidīt inspektoru riteņu bloķētāja noņemšanai, tāpat tiks mazināti koruptīvie riski, tā kā nebūs iespējams uz vietas samaksāt inspektoram par riteņu bloķētāja noņemšanu reālā naudas soda vietā.

Vienlaicīgi jaunā sistēma izslēgs nevajadzīgas diskusijas par trešās personas mantas aizturēšanu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru