otrdiena, 2013. gada 26. februāris

Līgumsods nebanku kreditēšanas nozarē turpmāk nepārsniegs 100% no parādaLatvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas biedri vienojušies ierobežot līgumsoda apmēru, paredzot, ka tas nepārsniegs 100% no izsniegtā kredīta, kas ietver gan aizdevuma pamatsummu, gan komisijas maksu par tā izsniegšanu. Līgumsoda ierobežojumu asociācijas biedri piemēros tiem kredītiem, kas tiks izsniegti sākot ar 1. martu un turpmāk.
«Asociācijas biedri iestājas par samērīgu līgumsoda noteikšanu, jo tā mērķis ir panākt, lai pakalpojuma ņēmējs apzinīgi pildītu savas saistības. Katrs izsniegtais kredīts, kas netiek atdots, rada uzņēmumiem zaudējumus,» norāda asociācijas vadītāja Baiba Fromane, skaidrojot pieņemto lēmumu.

Asociācijas biedri lēmuši pilnveidot savus klientu līgumus, skaidri un saprotami iestrādājot informāciju par piemērotajiem saistību pastiprināšanas līdzekļiem (nokavējuma procentiem vai līgumsodiem), kas tiek piemēroti gadījumos, ja klients neveic savlaicīgu aizdevuma atmaksu.

«Pieņemot lēmumu par līgumsoda ierobežošanu, asociācijas biedri vēlas uzraugošajām institūcijām un politiķiem parādīt, ka nozare atbalsta samērīga regulējuma ieviešanu, kas neradītu riskus tās ieiešanai pelēkajā zonā un vienlaikus radītu papildu aizsardzības mehānismu kredītņēmējiem. Lai gan asociācija ir nākusi ar virkni priekšlikumu nozares sakārtošanai, dialogs ar valsti rada izjūtu, ka atsevišķi politiķi nav ieinteresēta kvalitatīvā diskusijā, bet gan populistiskos uzsaukumos,» atzīst Fromane.

Asociācijas biedru dati rāda, ka jau šobrīd maksimālais līgumsods biedru pakalpojumiem nepārsniedz 100 līdz 200% no pamatparāda, kas ietver gan pamatsummu, gan komisijas maksu.

Lai patērētājiem būtu vieglāk atpazīt tos uzņēmumus, kas ir vienojušies ierobežot līgumsoda apmēru, asociācijas biedru mājas lapās ir publicēta atpazīstamības zīme «Atbildīgs aizdevējs», kas apliecina uzņēmuma apņemšanos īstenot atbildīgu un godprātīgu biznesa praksi.

Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācija pārstāv uzņēmumus, kuriem ir vairāk nekā 80% no kopējās nozares tirgus daļas. Asociācijas misija ir veidot uzticamu, sociāli atbildīgu un uz ilgtermiņa sadarbību vērstu kreditēšanas praksi, ko pozitīvi novērtē patērētāji un valsts reglamentējošās institūcijas, vienlaikus respektējot nebanku finanšu risinājumu sniegtās iespējas ikviena indivīda un sabiedrības brīvai un nodrošinātai attīstībai.

SAISTĪTIE RAKSTI2 komentāri:

 1. Labdien,
  Taisnība, cilvēki ir tie, kas tur, kas zina, kā, lai nāk viņu glābt, lai to līdzīgu, kad tie cieš. Šī Dāma ar nosaukumu Ms. LYSE ir devusi man aizdevumu eur 250 000 bez manis sarežģīt uzdevumu līmenī dokumenti, ko pieprasa bankas, kas kredītu pieteikumiem. Ja jums ir finansiālās grūtībās, žēlastība ir tā ti šodien super tirgus ap stūri, tas ir mans glābējs un tiešām nezinu, ko darīt ar to, ka ir iemesls, kāpēc es nolēmu šodien, lai liecinātu viņa labā, jūs varat sazināties ar mums pa e-pastu un sekot tā vadlīnijām, un jūs būsiet apmierināti ar 48 stundas maksimāli .Es varu apstiprināt, un no šī brīža tā ir noticis, ka jums ir nepieciešama aizdevuma, lūdzu, sazināties ar viņu . Tātad jūs, kas nepieciešama, piemēram, man, jūs varat rakstīt viņam un izskaidrot viņam savu situāciju, tas varētu palīdzēt jums savas e-pasts : lysemarie3@gmail.com

  AtbildētDzēst
 2. Sveiki,

  Vai jūs esat biznesmenis / sieviete? Vai jūs esat nonācis finansiālā situācijā vai jūs
  nepieciešami līdzekļi sava biznesa uzsākšanai? vai lai nomaksātu rēķinus vai
  sākt labu biznesu? Vai jums ir zems kredītreitings un ir?
  grūtības iegūt apgrozāmā kapitāla aizdevumus no vietējiem vai citiem
  finanšu iestādes un bankas? Viss, kas jums jādara, ir sazināties ar
  vadība caur manu e-pastu:

  E-pasts: katarzyna.kaykoloanfirm@gmail.com

  AtbildētDzēst