otrdiena, 2013. gada 12. februāris

Lietuvā briest jauns Snoras bankas stāsts; Žalgiris īpašnieka bankā izšķērdēti līdzekļiLietuvas Banka ierobežojusi uzņēmēja un Kauņas Žalgiris īpašnieka Vladimira Romanova pārvaldītās Ūkio bankas darbību, vēsta portāls Delfi.lt, secinot, ka faktiski atkārtojas bankas Snoras stāsts. Pašlaik Ūkio bankā uzsākta izmeklēšana, tomēr Žalgiris īpašnieks un bankas akcionārs šobrīd nav aizdomās turamo sarakstā, informē Lietuvas mediji.
Visas bankas operācijas apturētas turpmākās sešas dienas, noteikusi Lietuvas centrālā banka. Pašlaik bankā uzsākta izmeklēšana, un prokurors Simons Minkevičs (Simonas Minkevičius) norāda, ka tā ir «vairāku desmitu miljonu litu» lieta, bet vēlāk apjomi varētu pieaugt līdz «simtiem miljonu litu». V. Romanovs izmeklēšanā pašlaik nav aizdomā turamā statusā, norāda prokuratūra, neizslēdzot iespēju, ka tālāka izmeklēšana varētu liecināt par V. Romanova atbildību līdzekļu izsaimniekošanā.
Novērtējot bankas audita pārskatu un citus datus, Lietuvas Bankas valde paziņojusi par bankas darbības ierobežošanu, lai aizsargātu sabiedrības, noguldītāju un citu klientu intereses. Ar valdes lēmumu bankai iecelts pagaidu administrators, kam uzdots izstrādāt priekšlikumus, kā nodrošināt, lai tiktu izpildītas saistības pret bankas klientiem.
Šādu lēmumu Lietuvas Bankas valde pieņēmusi, izvērtējot pēdējā laikā vērojamās riskantās tendences Ūkio bankas darbībā, akcionāru darbības, kas var kaitēt bankai, uzraudzības institūciju norādījumu nepildīšanu, kā arī šo iemeslu dēļ radušos draudus stabilai un drošai bankas darbībai. Lēmums pieņemts, atzīstot citus likumā paredzētos risinājumus par nepietiekamiem noguldītāju un sabiedrības interešu aizsardzībai.
Bankas lielākais akcionārs aizvadītās nedēļas piektdienā paziņoja par sev piederošā kluba Kauņas Žalgiris pārdošanu kluba veterāniem. Žalgiris parādsaistības februāra sākumā sasniegušas 25 miljonus litu (aptuveni piecus miljonus latu).
Iepriekš vēstīts, ka pērn augusta beigās Viļņas apgabaltiesa atzina Lietuvas valdības nacionalizēto Sonras banku par bankrotējušu un likvidējamu. Savukārt Lietuvas Ģenerālprokuratūra bijušos bankas īpašniekus Vladimiru Antonovu un Raimondu Baranausku apsūdz par amata stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un bankas īpašuma piesavināšanos lielos apmēros - aptuveni 1,7 miljardu litu (347 miljonu latu) vērtībā, par darbību organizētā grupā, negodīgu grāmatvedību, apzinātu dokumentu viltošanu un šo dokumentu izmantošanu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru