ceturtdiena, 2013. gada 7. februāris

Krugmens: Latviešiem ir ar ko lepoties, bet «brīnuma» sludinātāji nav pie pilna prātaLatvijas ekonomiskās krīzes pārvarēšanas modeli nemitīgi kritizējušais amerikāņu ekonomists Pols Krugmens atzinis, ka latviešiem ir ar ko lepoties.
Vienlaikus gan Krugmens norāda, ka Latvijas ekonomika nav atgriezusies pirmskrīzes līmenī, kā arī valstī saglabājas augsts bezdarba līmenis, tāpēc taupības pasākumu sludinātāji, pēc viņa domām, nav pie pilna prāta.

«Lai būtu godīgi pret latviešiem, viņiem tiešām ir par ko lepoties. Pēc Lielās depresijas apmēru lejupslīdes viņu ekonomika divus gadus ir piedzīvojusi stabilu izaugsmi un bezdarba līmeņa krišanos,» komentārā ASV laikrakstā «The New York Times» raksta ekonomists.

«Tomēr, neskatoties uz pieaugumu, viņi atguvušies tikai daļēji attiecībā uz iekšzemes kopproduktu vai nodarbinātību, un bezdarba līmenis vēl joprojām ir 14%. Ja tāds ir taupības piekritēju priekšstats par ekonomisko brīnumu, tad viņi patiešām nav pie pilna prāta,» raksta Krugmens.

Nobela prēmijas laureāts ekonomikā Krugmens nemitīgi uzstāj, ka Latvijas ekonomiskās krīzes pārvarēšanas taktika un sasniegtais nav uzskatāms par veiksmes stāstu.

Pēc Krugmena domām, Latvijas ekonomiskās krīzes labākais risinājums būtu bijusi nacionālās valūtas devalvācija.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru