piektdiena, 2013. gada 15. februāris

Krievijā virs Urālu apgabala sprādzis meteorītsKrievijā virs Urālu apgabala piektdien no rīta novērots meteorīta sprādziens, kura atlūzas nobirušas pār Čeļabinskas reģionu, bet sprādzienā izsisti ēku stikli un cietuši vairāk nekā 500 cilvēku, vēsta aģentūra "Itar – Tass".

Meteorīta sprādzienā ir bojātas ēkās un ir izsisti logu stikli, taču nopietni postījumi neesot nodarīti. Tomēr no plīstošajiem stikliem ir cietis liels skaits cilvēku, Krievijas Iekšlietu ministrija paziņoja, ka pie mediķiem pēc palīdzības jau vērsušies vairāk nekā 500 cilvēku. "Šie dati pastāvīgi mainās, tiklīdz tiek saņemta jaunākā informācija...," norādīja ministrijas preses centrā. 112 cietušie ir hospitalizēti.

Meteorīta masa pirms tā ieiešanas atmosfērā bijusi 10 tonnu, tā enerģija sasniegusi vairākas kilotonnas, bet ātrums 20 kilometrus sekundē, tā piektdien notikušo dabas fenomenu novērtēja Krievijas Zinātņu akadēmijas speciālisti. Precīzākus aprēķinus speciālisti sola pēc visas pieejamās informācijas saņemšanas.

Nesen vēl tika ziņots par aptuveni 100 cietušo. "Saskaņā ar sākotnējo informāciju pēc medicīniskās palīdzības ir vērsušies jau vairāk nekā 100 cilvēku, galvenokārt ar stikla griezumiem. Tomēr nopietnas traumas neviens nav guvis," pastāstīja Krievijas Ārkārtas situāciju ministrijas preses centrā.

Tikmēr Ārkārtas situāciju ministrija žurnālistiem pastāstīja, ka meteorītu lietu varētu būt izraisījušas no asteroīda, kas šorīt lidojis garām Zemei, atdalījušās atlūzas. Zinātnieki pieļauj, ka no debesu ķermeņa zemes pievilkšanas spēka iespaidā varēja atdalīties gabali, vēsta "Itar – Tass".
Ministrija skaidro, ka, domājams, virs Krievijas Urālu apgabala sadalījās meteorīts, kurš daļēji sadedzis atmosfēras zemākajos slāņos. Sprādziens noticis vairāku kilometru augstumā un bijis redzams Čeļabinskas, Tjumeņas un Sverdlovskas apgabalu iedzīvotājiem. Vairāki aculiecinieki Čeļabinskā, Jekaterinburga un citās pilsētās ziņojuši par zemē krītošiem degošiem priekšmetiem.

Čeļabinskas administrācija vēsta, ka radiācijas fons pilsētā nav palielinājies.


SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru