ceturtdiena, 2013. gada 21. februāris

Krievija gatavojas debitēt viedtālruņu tirgū


Ar Krievijas aizsardzības struktūrām saistīta kompānija Yota Devices aizvada pēdējos sagatavošanās darbus, lai jau tuvākajā laikā tās izstrādāto divekrānu viedtālruni varētu sākt ražot masveidā.
Yota Devices noslēgusi ražošanas līgumu ar Singapūras kompāniju Hi-P. Singapūras uzņēmums jau iepriekš izgatavojis Yota Devices pārdotas ierīces – bezvadu modēmus un maršrutētājus. Paredzēts, ka viedtālrunis, kuram dots nosaukums YotaPhone, tirdzniecībā varētu parādīties šā gada nogalē.

Krievijas kompānija viedtālruņu lietotāju simpātijas cer iekarot ar ierīci, kas aprīkota ar diviem ekrāniem – tradicionālu skārienjūtīgu galveno vienā ierīces pusē, un E-ink tehnoloģijas ekrānu ierīces otrā pusē. Tādējādi, kā sola kompānija, tiek nodrošināta nepārtraukta informācijas aprite, un palielinās ierīces baterijas darbības ilgums.
Viedtālruni izstrādājusi 35 inženieru komanda un projekts līdz šim izmaksājis 25 miljonus ASV dolāru. Ar jauno ierīci kompānija oficiāli iepazīstināja nesen notikušajā elektronikas izstādē Lasvegasā, kur izpelnījās ekspertu atzinību.
YotaPhone aprīkots ar Google Android operētājsistēmu, Qualcomm Snapdragon divkodolu 1,5 Ghz procesoru, 2 gigabaitu operatīvo atmiņu un 12 megapikseļu HD video kameru. Paredzēts, ka ierīces cena varētu sasniegt 500 ASV dolārus.
Eksperti par Yota Devices izredzēm tirgū noskaņoti salīdzinoši skeptiski. Pētījumu kompānijas Gartner Inc. analītiķe Karolīna Milanesi, sarunā ar Wall Street Journal, norādīja, ka Krievijas viedtālruņa ideja ir diezgan oriģināla, tomēr kompānija pārstāv nepazīstamu zīmolu, bet tas viedtālruņu tirgū ir ļoti nozīmīgs jautājums.
Savukārt Yota Devices izpilddirektors Vladislavs Martinovs uzskata, ka viņa kompānijas izstrādātais viedtālrunis tirgū piedāvās jaunas idejas, kamēr lielākie spēlētāji pēdējo piecu līdz sešu gadu laikā nav radījuši nevienu inovāciju.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru