otrdiena, 2013. gada 19. februāris

Ķīna pirmajā vietā pēc aktīvo viedtālruņu skaitaIlgus gadus pasaules lielākais viedtālruņu tirgus bija ASV, taču pēdējie dati liecina, ka mēneša beigās pirmo vietu ar 16 miljonu ierīču pārākumu iegūs Ķīna.

Vel janvāra beigās ASV bija pirmajā vietā ar 222 miljoniem aktīvu gudro telefonu, bet Ķīna sekoja ar 221 miljonu, taču, prognozēts, ka februāra beigās tā sasniegs 246 miljonus.

Pirms gada Ķīna ieguva vel vienu titulu- visātrāk augošais viedtālruņu tirgus.
ASV savu pirmo vietu, visticamāk, vairs neatgūs. Galvenokārt tādēļ, ka Ķīnā ir vairāk par 1,3 miljardiem iedzīvotāju, kamēr ASV vien 310 miljoni. Tas nozīmē, ka ilgtermiņā vienīgais nopietnais sāncensis ir Indija ar 1,2 miljardiem iedzīvotāju.

Taču pagaidām Indijā ir vien 19 miljoni viedtālruņu, kas ir tikpat cik Krievijā un Brazīlijā. Visas trīs valstis dala devīto vietu. Savukārt trešo, pēc Ķīnas un ASV, ieņem Lielbritānija ar 43 miljoniem ierīču, kurai seko Dienvidkoreja (30 miljoni) un Japāna (29 miljoni).

Visstraujākais viedtālruņu kāpums pagājušajā mēnesī novērojams Kolumbijā (278 procenti) un Vjetnamā (266 procenti). Ķīna ieņem sesto vietu ar 209 procentu kāpumu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru