piektdiena, 2013. gada 1. februāris

Karnīte: neticu nevienam valdošo politiķu solījumam«Tas ir sīkums. Daudz vairāk mani satrauc, kāds būs eiro kurss pievienošanās brīdī vai īsu brīdi pirms tam. Tas, ko tagad sola... Es neticu nevienam valdošo politiķu solījumam,» tā, vaicāta, vai pēc eiro ieviešanas necelsies cenas, laikrakstam Neatkarīgā atbildējusi ekonomiste Raita Karnīte.
«Savulaik solīja nesamazināt pensijas, bet uzreiz pēc vēlēšanām samazināja. Ja divas dažādas ekonomiskas sistēmas ar divām dažādām valūtām saplūst vienā, tad mazākās sistēmas valūtu pielāgo lielajai. Un valūtu segums ir ekonomika. Nezinu, kā var šodien apgalvot, ka, pievienojoties eiro, pašreizējais stingrais lata piesaistes kurss pret eiro paliks nemainīgs. Es tur neredzu nekādu loģiku,» uzsvērusi ekonomiste.

«Kurss nevar palikt nemainīgs. Tas mainīsies. Varbūt ne gluži tajā pašā dienā, bet tuvu tai dienai, kad lats tiks nomainīts ar eiro, kurss tiks pielāgots. Mani satrauc, kā notiks šī pāreja, vai tiešām būs tas neticamais gadījums, ka piesaistes kurss būs bijis tāds pats kā reālais un pārejas brīdī nemainīsies. Ja mēs ticam tam, ka eirozonā ekonomikas apstākļi uzlabosies, tam līdzi, protams, celsies cenas. Cenu kāpums gan ir tīrais sīkums, salīdzinot ar to, kas notiks pēc tam - neattīstītai sistēmai iestājoties attīstītā,» viņa skaidrojusi Neatkarīgajai.
Pēc R. Karnītes domām, labāk būtu, ja «lēmumu par iestāšanos vai neiestāšanos eirozonā pieņemtu tauta pati, nevis vienlīdzīgākie no vienlīdzīgajiem kā pazīstamajā Džordža Orvela darbā Dzīvnieku ferma».
«Es nešaubos, ka referenduma rezultāts būtu par labu eiro. Sabiedrība ļoti tic valdībai, un es valdošo politiķu vietā no referenduma nebaidītos. Tā demokrātiskā valstī pieklātos darīt, tad eiro ieviešana notiktu uz stabila pamata un neviens nevarētu teikt, ka notikusi kāda šmugulēšanās,» skaidrojusi ekonomiste.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru