ceturtdiena, 2013. gada 28. februāris

Jauniešus no bezdarba «vilks ārā» ar 80 miljoniem eiroLatvija Jauniešu garantijas programmai saņēmusi 80 miljonus eiro (55 miljonus latu), kas tiks izmantoti jauniešu bezdarba problēmu risināšanai, informē labklājības ministre Ilze Viņķele (V).

Eiropas Savienības (ES) nodarbinātības un sociālo lietu ministri šodien vienojušies par Jauniešu garantijas programmu, kas paredz atbalstu jauniešu bezdarba problēmu risināšanai ES dalībvalstīs. Latvija šīs programmas izpildei 2014.- 2020.gadam saņems 80 miljonus eiro.
«Tas nozīmē, ka Labklājības ministrija kopā ar Izglītības un zinātnes ministriju pilnveidos izglītības programmu tā, lai maksimāli tuvinātu jauniešus darba tirgum. Uzlabosim izglītības kvalitāti, īpaši domājot par profesionālās izglītības programmām un daudz plašāk varēsim attīstīt brīvprātīgā darba, pirmās darbavietas un dažādu darbnīcu attīstību,» skaidro Viņķele.

Kā ziņots, jauniešu garantijas programma paredz, ka jaunieši vecumā līdz 25 gadiem četru mēnešu laikā no brīža, kad tie kļūst par bezdarbniekiem vai beidz formālo izglītību, saņem kvalitatīvu darba, tālākizglītības vai apmācības piedāvājumu.
Eiropas Komisija iepriekš norādījusi, ka jauniešu garantijas mērķis ir cīnīties ar augsto jauniešu bezdarbu ES. Krīze būtiski ietekmēja jauniešus, jo jauniešu bezdarba līmenis ES 2012.gada trešajā ceturksnī bija 22,7% un tas ir divas reizes augstāks par bezdarba līmeni pieaugušo vidū, kas ir 9,2%.
Latvijā 10% no kopējā reģistrēto bezdarbnieku skaita ir jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru