otrdiena, 2013. gada 12. februāris

Facebook tiesas darbi «Like» dēļPasaulē lielākajam sociālajam tīklam Facebook draud tiesu darbi Like pogas un dažu citu funkcionālo iespēju dēļ.
Facebook Virdžīnijas štata federālajā tiesā sūdz uzņēmums Rembrandt Social Media, kas rīkojas viņā saulē aizgājuša holandiešu programmētāja Joanesa Jozefa Everardusa van der Mēra vārdā (Joannes Jozef Everardus van Der Meer), ziņo BBC.

Patenta tiesību turētājs apgalvo, ka Facebook panākumi daļēji balstās uz diviem no Van der Mēra patentiem, kas izmantoti bez atļaujas. Facebook gan pagaidām uz šiem pārmetumiem neatbild un neko nekomentē.

«Mēs ticam, ka Rembrandt Social Media patenti ir nozīmīgs pamats sociālajiem medijiem, kādus mēs tos pazīstam, un mēs gaidām, ka tiesnesis un zvērinātie, balstoties uz pierādījumiem, secinās tāpat,» saka juristu firmas Fish and Richardson advokāts Toms Melsheimers, kurš pārstāv patenta turētājus.

Rembrandt Social Media šobrīd pieder patenti tehnoloģijām, ko van der Mērs izmantoja sociālā tīkla Surfbook izveidē pirms savas nāves 2004.gadā. Surfbook pēc būtības bija publiska dienasgrāmata, kurā varēja aprakstīt savus piedzīvojumus, tajos dalīties ar draugiem un radiniekiem un cita starpā nospiest Like pogu, ja kāds no tiem šķita īpaši pievilcīgs.

Van der Mērs patentus ieguva 1998.gadā, piecus gadus pirms tīmeklī parādījās Facebook.

Advokātu kantora Fish and Richardson tiesā iesniegtajos dokumentos minēts, ka Facebook zinājuši par šādas Like pogas esamību, jo paši, cenšoties iegūt sociālo tīklu izstrādes tehnoloģiju patentus, uz to atsaukušies.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru