otrdiena, 2013. gada 19. februāris

Eiropā sāks lietu pret «Google» saistībā ar uzņēmuma privātuma politikuEiropas datu aizsardzības aģentūras gatavojas sākt lietu pret ASV interneta gigantu «Google» pēc tam, kad uzņēmums nav spējis ievērot aģentūru rīkojumu un panākt «Google» privātuma politikas atbilstību Eiropas Savienības (ES) noteikumiem, pirmdien paziņoja Francijas datu aizsardzības aģentūra CNIL.
Pagājušā gada oktobrī ES datu aizsardzības aģentūras deva «Google» četrus mēnešus laika, lai manītu tās jauno privātuma politiku, pretējā gadījumā vēršoties tiesā.

CNIL norāda, ka šo četru mēnešu laikā «Google» nav sniegusi atbildi par savu saviem plāniem šajā jautājumā.

ES valstu nacionālās aģentūras, kas atbildīgas par datu aizsardzības likumdošanas ieviešanu, plāno izveidot darba grupu, kas koordinēs kolektīvu rīcību.

Sagaidāms, ka tiesa prāva pret «Google» tiks sākta līdz vasarai.

«Google» jauno privātuma politiku ieviesa pagājušā gada martā, ļaujot kompānijai izsekot lietotājus dažādos pakalpojumos, lai izveidotu mērķtiecīgu reklamēšanu, neskatoties uz ASV un Eiropas patērētāju aizsardzības grupu pausto kritiku.

Kompānija apgalvo, ka šāda rīcība vienkāršo un vieno tās politikas dažādos pakalpojumos, tostarp «Gmail», «YouTube», «Android» mobilajās sistēmās, sociālajos tīklos un interneta meklēšanā.

CNIL vadīja 27 ES dalībvalstu datu aizsardzības aģentūru veikto izmeklēšanu saistībā ar «Google» privātuma politiku.

Aģentūras pauda viedokli, ka kompānija «nesniedz pietiekamu informāciju lietotājiem, jo sevišķi saistībā ar apstrādāto datu nolūkiem un kategorijām».

«Tādējādi «Google» lietotājs nespēj noteikt, kuras datu kategorijas tiek apstrādātas viņa izmantotajā pakalpojumā un kādiem nolūkiem dati tiek apstrādāti,» vēsta aģentūras.

Tikmēr kritiķi norāda, ka «Google» jaunā politika, kas nepiedāvā iespēju tajā nepiedalīties, ja vien netiek lietoti «Google» pakalpojumi, sniedz interneta gigantam vienreizēju iespēju kontrolēt tā lietotājus.

Savukārt «Google» pirmdien norādīja, ka uzņēmuma privātuma politika atbilst ES noteikumiem.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru