ceturtdiena, 2013. gada 14. februāris

Dramatiskie rēķini: Akermanis pastāsta par zemo cenu līderiemDramatiski rēķini par siltumu bija pusē Latvijas, bet otrajai pusei tarifi nemainījās, norāda Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas valdes loceklis Andris Akermanis, paskaidrojot, ka dramatiskākā situācija bijusi tur, kur kurina ar gāzi.
Akermanis intervijā Latvijas Radio paskaidroja, ka lielos rēķinus saņēma Rīgas un citu lielo pilsētu iedzīvotāji, bet tikmēr tur, kur kurināts ar šķeldu, tarifi nav mainījušies, lielāki rēķini bijuši vien zemās gaisa temperatūras dēļ.

«Zemo cenu līderi ir tie, kas izmanto šķeldu,» sacīja Akermanis. Viņš arī norādīja, ka pāreja uz to ir dārga, taču prognozēja, ka šogad trīskāršosies šķeldas kurināšanas apjomi.

Viņš arī paskaidroja, ka lielajās pilsētās pilnībā pāriet uz šķeldu nav reāli, norādot, ka varbūt pēc pieciem desmit gadiem izdosies izdomāt, kā to izdarīt.

Viņš pastāstīja, ka siltumuzņēmumi uz šķeldu pāriet maksimāli, cik vien finanses to atļauj, jo šī pāreja ir dārga. «Izmantojot Eiropas Savienības fondus, esam pārgājuši ļoti daudz uz šķeldas kurināmo un tās apjomi šogad trīskāršosies,» teica Akermanis.

Jau ziņots, ka, piemēram, Rīgā decembrī izrakstīto rēķinu summa par patērēto siltumenerģiju bija vidēji par 63% lielāka nekā 2011.gada decembrī.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru