otrdiena, 2013. gada 5. februāris

Decembrī Latvjas iedzīvotājii kļuvuši par lielākajiem tērētājiem EiropāAizvadītā gada decembrī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi, mazumtirdzniecības apgrozījums Latvijā palielinājies par 12,5%, kas ir straujākais pieaugums Eiropas Savienībā (ES), liecina Eiropas statistikas biroja Eurostat jaunākie dati.
Ievērojams mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugums aizvadītā gada decembrī novērots arī Igaunijā (+7,2%) un Lietuvā (+2,7%). Savukārt lielākais samazinājums novērots Spānijā (-12,3%), Portugālē (-8,6%) un Slovēnijā (-7,5%).

Aizvadītā gada decembrī, salīdzinot ar 2011. gada decembrī, mazumtirdzniecības apgrozījums Eiropas Savienībā (ES) kopumā samazinājies par 0,6%, bet eirozonā – par 1,7%.
Salīdzinot aizvadītā gada decembri ar novembri, lielākais mazumtirdzniecības apgrozījuma kāpums pieredzēts Lietuvā un Polijā (abās +2,2%), kā arī Igaunijā (+1,9%). Straujākais samazinājums turpretī novērots Rumānijā (-3,2%), Spānijā (-2,2%) un Slovēnijā (-2,1%).
Latvijā aizvadītā gada decembrī, salīdzinot ar tā paša gada novembri, mazumtirdzniecības apgrozījums palielinājies par 0,7%, bet Lietuvā samazinājās par 0,1%.
Decembrī, salīdzinot ar novembri, eirozonā mazumtirdzniecības apgrozījums samazinājās par 0,8%, bet Eiropas Savienībā kopumā par 0,6%, liecina Eurostat aplēses.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru