ceturtdiena, 2013. gada 21. februāris

Cilvēki vairs nevēlas strādāt par algu, ar kuru nevar izdzīvot; viņu vietas ieņem viesstrādniekiKādu algu jūs saņemat un cik vēlētos pelnīt? Atbildes uz šiem jautājumiem visbiežāk ir krasi atšķirīgas. Vidēji Latvijā ir viens no zemākajiem atalgojuma apmēriem Eiropā. Pat strādājošs cilvēks var izrādīties arī trūcīgs, bet daudzi par salīdzinoši niecīgu algu nemaz negrib strādāt.
 Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) atzīst - ilgstošie bezdarbnieki nereti atsaka darba devējiem tieši šā iemesla dēļ. Līdzvērtīgu dzīves līmeni, kā strādājot par minimālo algu vai tuvu tai, var nodrošināt arī pabalsti.

NVA bezdarbnieks Sergejs Latvijas Televīzijas raidījumam «Panorāma» stāsta, ka meklē darbu, kur atalgojums būtu ne mazāk kā 300 latu mēnesī. Sarunas gaitā vīrietis gan atzīst, ka bezizejas situācijā atalgojums varētu arī būt pieticīgāks.Citi darba meklētāji ir kategoriskāki un prasa 500 latu algu un vairāk. NVA Rīgas filiālē atzīst, ka ir darba meklētāji, kam šādas prasības ir pamatotas, jo ir gan pieredze, gan kvalifikācija.Taču nereti ambīcijas esot arī lielākas nekā varēšana.

NVA Rīgas reģiona filiāles vadītāja Vija Račinska novērojusi, ka no darba meklētāju puses ir ļoti augstas prasības attiecībā uz algu. «Daudzi saka, kā jūs iedomājieties, es taču ar tādu algu izdzīvot nevaru!» Račinska piekrīt, ka droši vien ar minimālo algu cilvēki arī nevar izdzīvot, bet ir arī otra puse šim jautājumam - ko darba meklētājs var piedāvāt darba devējam, kādas ir iemaņas, prasmes un kvalifikācijas.

Latvijas darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone stāsta, ka Latvijas reģionos uzņēmēji nonākuši pie secinājuma, ka viņiem darbinieki jāmeklē Baltkrievijā, Ukrainā un Ķīnā.

«Līdzīgi kā latvieši brauc uz Īriju darīt smagākos darbus, tāpat šo valstu cilvēki brauc uz Latviju, jo viņu valstī algu līmenis ir vēl zemāks,» stāsta Meņģelsone.

Plašāk skaties «Panorāmas» sižetā!


SAISTĪTIE RAKSTI1 komentārs:

 1. Sveicināti un sveicināti Spotcap globālo aizdevumu pakalpojumos. Mans vārds ir Klaudija Kleina, es esmu aizdevējs un arī aizdevumu konsultants.

  Vai jums ir nepieciešams finanšu atbalsts? vai jums ir nepieciešams aizdevums dažādiem mērķiem? ja jūsu atbilde ir apstiprinoša, es ieteiktu jums sazināties ar manu firmu, izmantojot | spotcapglobalservices@gmail.com | vai nosūtiet mums ziņojumu vietnē WhatsApp: +4915758108767 | un jūsu kontā ir aizdevums 24 stundu laikā, jo mēs piedāvājam izcilus aizdevuma pakalpojumus visā pasaulē.

  Mēs piedāvājam visa veida aizdevumu pakalpojumus, mēs piedāvājam gan ilgtermiņa, gan īstermiņa aizdevumus, kā arī jūs varat aizņemties līdz 15 miljoniem eiro. Mans uzņēmums palīdzēs sasniegt dažādus mērķus, izmantojot plašu aizdevuma produktu klāstu.

  Mēs zinām, ka likumīga aizdevuma saņemšana vienmēr ir bijusi milzīga problēma Personām, kurām ir finansiālas problēmas un kurām nepieciešams risinājums, daudziem cilvēkiem ir tik grūti iegūt kapitāla aizdevumu no savām vietējām bankām vai citām finanšu institūcijām, ņemot vērā augsto interesi. likme, nepietiekams nodrošinājums, parāda un ienākumu attiecība, zems kredītreitings vai kādi citi iemesli

  Vairs nav gaidīšanas laika vai stresaino bankas apmeklējumu. Mūsu pakalpojums ir pieejams visu diennakti - jūs varat saņemt aizdevumu un veikt darījumus jebkurā vietā un vietā, kur jums tas nepieciešams

  Mēs sniedzam 24 stundu pasaules klases aizdevuma pakalpojumus. Jautājumiem / jautājumiem? - Nosūtīt e-pastu uz | spotcapglobalservices@gmail.com | vai nosūtiet mums ziņojumu vietnē WhatsApp: +4915758108767 | & Saņemiet atbildi vienā mirklī.

  Jūsu ģimenei, draugiem un kolēģiem nav jāzina, ka jums ir maz naudas, vienkārši rakstiet mums un jūs saņemsit aizdevumu.

  Jūsu finansiālā brīvība ir jūsu rokās!

  AtbildētDzēst