otrdiena, 2013. gada 26. februāris

Bezdarba līmenis augsts, bet darba devēji lūdzas, lai cilvēki nāktu strādātValstī pašlaik ir izveidojusies paradoksāla situācija - no vienas puses bezdarba līmenis ir augsts, no otras - uzņēmēji sūdzas, ka nevar atrast darbiniekus. Īpaši reģionos izveidojusies situācija, kad darba devējiem teju jālūdzas, lai darbinieki pabalstu vietā izvēlētos atmaksātu darbu.
To intervijā Latvijas Radio otrdienas rītā pastāstīja Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Skaidrojot situāciju ar augsto bezdarbu un darbinieku trūkumu, Meņģelsone pastāstīja, ka tās kvalifikācijas un prasmes, kas ir cilvēkiem, kuri šobrīd ir bezdarbnieki, nesakrīt ar prasmēm un vajadzībām, kas vajadzīgas darba devējiem.

Otrs secinājums - īpaši reģionos, pateicoties sociālajiem pabalstiem, faktiski ir izveidota situācija, ka cilvēkiem nav ieinteresētības mainīt savu dzīve stilu. «Uzņēmēji reģionos ir signalizējuši, ka darba ir daudz, bet strādnieku maz,» saka Meņģelsone.

«Darba devēji saka - mums ir jālūdzas, lai cilvēks teiktu - «jā, es labāk iešu strādāt, nevis saņemšu sociālos pabalstus», un tā jau kļūst par paaudžu problēmu, jo zināšanas, kā iegūt pabalstus tiek nodotas jau no paaudzes uz paaudzi. Tādā veidā mēs iegūstam sociālo pabalstu saņēmēju paaudzi,» tā Meņģelsone.

SAISTĪTIE RAKSTI1 komentārs:

  1. nevajag tikai...

    Daudzi darba devēji prasa tāaadu pieredzi, it sevišķi jauniešiem... ka šie jaunieši kas kādu apsvērumu (finanses, apstākļi) dēļ nevar atļauties studēt, arī netiek pie darba, jo NAV PIEREDZES...

    Ja darba devēji dotu iespēju jauniešiem pieņemot dabā arī sniegt iespēju iegūt pieredzi, būtu cita situācija.

    AtbildētDzēst