piektdiena, 2013. gada 22. februāris

Bērziņš neredz labākas alternatīvas eiro ieviešanai LatvijāValsts prezidents Andris Bērziņš neredz labākas alternatīvas eiro ieviešanai Latvijā, taču satraucas par notikumiem nākotnē, kas saistīti gan ar Eiropas Savienību, gan globālo ekonomiku.
«Neredzu neko labāku kā eiro Latvijā. Tomēr jautājums ir, kāda būs nākotne, un, jo vairāk ir iespēja iepazīties [ar iespējamiem scenārijiem], jo lielāks uztraukums mani pārņem,» šodien Saeimā notiekošajā konferencē «Pieredze un gatavošanās eiro» sacīja Bērziņš, piebilstot, ka uzņēmēji saprot, ka pievienošanās eirozonai ir labs veids, kā iet uz priekšu, un arī iedzīvotāji esot sapratuši eiro ieviešanas būtību.

Prezidents pauda satraukumu par to, vai varētu mainīties ASV un Eiropas Savienības (ES) valūtu devalvācijas ātrums.

Tiklīdz ASV iegūšot ekonomisko stabilitāti, problēmas Eiropai būšot katastrofālas, prognozēja valsts augstākā amatpersona, gan neprecizējot, kas ar to domāts.
Politiķis pauda satraukumu par atjaunojamo energoresursu atbalsta sistēmu, jo esot redzams, kas ir noticis ar Vāciju, kura «nesa ideju» par atjaunojamo energoresursu plašāku izmantošanu. Latvijas iedzīvotāji, pēc Bērziņa vārdiem, ir dusmīgi, ka šo resursu ražotāju rokās «bezmaz vai tiek iedotas naudas drukājamās mašīnas».

Skeptisks par «banku nodokļa» ideju

Prezidents skeptiski izteicās par «banku nodokļa» ideju, atzīmējot, ka par to būs jāmaksā banku klientiem.

Kā ziņots, šodien visas dienas garumā Saeimā notiek starptautiska konference «Pieredze un gatavošanās eiro ieviešanai».

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru