ceturtdiena, 2013. gada 28. februāris

Banku un to meitasuzņēmumu komunālie parādi Rīgā - 110 000 latuRīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko aicina Latvijas bankas un to meitasuzņēmumus samaksāt komunālo maksājumu parādus par tiem piederošajiem mājokļiem. Latvijas Komercbanku asociācija ir izplatījusi paziņojumu, ka bankām tādu parādu neesot, taču departamenta rīcībā ir citas ziņas, portāls «Apollo» uzzināja Rīgas domē.

«Vienmēr var paļauties uz pensionāriem. Tie, kas dzīvo no pensijas līdz pensijai vai no algas līdz algai, par dzīvokli samaksā pirmie. Visvairāk nevēlas maksāt bankas un tie, kas braukā apkārt ar dārgām automašīnām un pa pusgadam neliekas ne zinis par rēķiniem,» šonedēļ intervijā telekanālam «PRO100TV» sacīja Mājokļu un vides departamenta direktors

Otrdien Latvijas Komercbanku asociācija pauda neizpratni par Aļeksejenko teikto un aicināja Rīgas domi sniegt pierādījumus un konkrētus datus par komunālo parādu veidošanos banku īpašumiem.

Aļeksejenko norāda, ka banku pārstāvjiem nebūtu sarežģīti atrast vajadzīgos pierādījumus, atliek tikai ieskatīties pašu grāmatvedībā. «Pēc pašvaldības namu pārvaldīšanas uzņēmuma «Rīgas namu pārvaldnieks» datiem, 2011.gadā par bankām piederošajiem dzīvokļiem komunālo maksājumu parāds bija 160 tūkstoši latu, 2012.gadā tas pieauga līdz 226 tūkstošiem latu.»

SIA «Rīgas namu pārvaldnieks» apstiprina, ka šajā summā ietilpst gan pašu banku, gan speciāli darbam ar nekustamo īpašumu izveidoto meitasuzņēmumu parādi.

2013.gadā pašvaldības namu pārvaldītājam un apsaimniekotājam izdevies panākt, ka parāds samazinājies līdz 110 tūkstošiem latu, taču maksājumu problēma joprojām ir aktuāla.

«Varbūt bankām ar miljardiem latu apgrozījumu tāds parāds ir piliens jūrā, bet ne vienkāršajiem rīdziniekiem,» saka Aļeksejenko. «Liels parāds par vienu diviem banku īpašumā esošiem dzīvokļiem var visu māju atstāt bez karstā ūdens un apkures.»

Vienlaikus Aļeksejenko pauž gandarījumu par to, ka Komercbanku asociācija nav atstājusi bez ievērības šo sasāpējušo jautājumu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru