otrdiena, 2013. gada 19. februāris

Apkures parādi aug; koalīcija nespēj vienoties par problēmas risināšanuValdošā koalīcija arī šodien nespēja vienoties par darba grupas izveidi, lai risinātu jautājumu par iedzīvotāju lielajiem apkures rēķiniem un parādiem par apkuri.
Reformu partija (RP) uzstāj, ka īstermiņa un ilgtermiņa risinājumus varētu rast valdības darba grupa, savukārt pārējie koalīcijas partneri piedāvā šādu darba grupu veidot Ekonomikas ministrijai vai arī risināt šo problēmu Saeimas Mājokļa jautājumu apakškomisijā.

RP Saeimas frakcijas vadītājs Vjačeslavs Dombrovskis pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja, ka īstermiņa un ilgtermiņa risinājumiem būtu jāveido valdības darba grupa, kurā strādātu ierēdņi un kuru vadītu Pārresoru koordinācijas centra pārstāvis. Tomēr koalīcijas partneri šodien nevarēja vienoties par šādas darba grupas izveidi.

Savukārt premjers Valdis Dombrovskis (V) uzsvēra, ka ir manāmas pretrunas starp ieceri veidot nepolitizētu ierēdņu darba grupu un to, ka RP šo jautājumu ļoti intensīvi politizē. Pēc valdības vadītāja domām, iespējamie risinājumi šajā jautājumā ir iespēja aktivizēt Saeimas Mājokļa jautājumu apakškomisijas darbu, kurā koalīcija būtu gatava aktīvi iesaistīties.

Premjers arī norādīja, ka enerģētikas politika ir Ekonomikas ministrijas (EM) pārziņā, tātad ekonomikas ministrs varētu uzņemties politisku iniciatīvu un šādu darba grupu veidot. Arī koalīcijas partneri tad būtu gatavi deleģēt savus pārstāvjus dalībai šādā darba grupā.

Ministru prezidents arī pauda viedokli, ka tas ir pašvaldību jautājums - kādus siltumtarifus noteikuši konkrēti pašvaldību uzņēmumi, cik efektīvi tie strādā un cik efektīva ir pašvaldību sociālās palīdzības sistēma.

Arī nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK deputāts Imants Parādnieks akcentēja, ka šis ir EM, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārraudzības jautājums un šīm ministrijām bija iespēja šādu darba grupu veidot. Arī Parādnieks apliecināja, ka nacionālā apvienība būtu gatava deleģēt savus pārstāvjus šādai darba grupai.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru