piektdiena, 2013. gada 8. februāris

Analītiķi: Apple pārvalda piekto daļu no kopējā datoru tirgusKompānija Canalys, kas nodarbojas ar tirgus analīzi, ir paziņojusi, ka, pēc pagājušā gada pēdējā ceturkšņa rezultātiem, pirmajā vietā kā datoru ražotājs ir Apple, savās rokās pārvaldot 20 procentus no kopējā tirgus. Te gan ir jāmin fakts, ka pie datoriem ir pieskaitīt arī planšetdatori, kas atstāj būtisku iespaidu uz pētījuma rezultātiem.

Kā norāda Canalys tad Apple pēdējā ceturksnī ir piegādājis 27 miljonus ierīču, kamēr otro un trešo vietu ar 15 miljoniem vienību dala Hp un Lenovo. Ceturtajā vietā, apsteidzot Dell, ierindojies Samsung ar 11,7 miljoniem realizētu vienību, no kuriem 7,6 miljoni bija planšetdatori.
Jāmin, ka Apple vērienīgo tirgus daļu iekarot palīdzēja nesen klajā laistais iPad mini, kas sastāda vairāk nekā pusi no kopējā realizēto iPad skaita.  Taču par spīti tam, arī konkurenti nav snauduši un savus planšetdatoru pārdošanas apjomus palielinājuši. Piemēram, Samsung pēdējā ceturksnī piedzīvojis pieprasījuma kāpumu par 226 procentiem. Par 18 procentiem vairāk planšetdatoru ir realizējis Amazon. Tā rezultātā pirmo reizi Apple tirgus daļa šajā segmentā ir nokritusies līdz 49 procentiem.

Kā lielākais neveiksminieks starp top 5 datoru ražotājiem tiek minēts Dell, kas ne tikai zaudēja vietu Samsung, bet arī piedzīvoja 19 procentu kritumu, kā rezultātā savus īpašniekus sasniedza vien 9,7 miljoni datoru. Eksperti min, ka Dell neveiksmju pamatā ir uzņēmuma koncertēšanās uz biznesa modeļiem, kas neatbilst pašreizējajām tirgus tendencēm.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru