ceturtdiena, 2013. gada 14. februāris

Alkohola pircējiem līdz 25 gadiem būs jāuzrāda dokumenti; veikaliem neļaus krāpties ar tirdzniecību nakts laikāLai ierobežotu alkohola patēriņu jauniešu vidū, plānots noteikt, ka alkohola pircējiem vecumā no 18 līdz 25 gadiem būs pārdevējam jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, turklāt veikalos alkoholiskie dzērieni būs jāizvieto atseviškā tirdzniecības zonā.
Savukārt, lai ierobežotu alkohola tirdzniecību nakts laikā, likums precizēts, nosakot, ka alkoholu no pulksten 22 līdz 8 iespējams pārdot tikai tādās mazumtirdzniecības vietās, kurās alkoholiskie dzērieni tiek realizēti tikai izlejamā veidā un tiek nodrošināta to patērēšana uz vietas, kā arī beznodokļu tirdzniecības veikalos. Līdz šim vairāki tirgotāji izmantoja likuma neprecizitāti, pēc pulksten 22 izvietojot tirdzniecības zālē nelielu galdiņu un pasniedzot sevi kā iestādījumu, kur iespējams alkoholu patērēt uz vietas, skaidroja deputāts Aleksejs Loskutovs (Vienotība). «Domāju, ka katrs no jums zina vismaz vienu otru tādu veikaliņu, kur nakts laikā tirgo alkoholu, nevis izlejot un nodrošinot iespēju patērēt uz vietas, bet noskrūvējot vāciņu un pārdodot alkoholu līdzi nešanai,» viņš sacīja, aicinot samazināt alkohola pieejamību nakts laikā.
Saeimas otrajā lasījumā atbalstītie grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā paredz, ka alkohola pircējiem no 18 līdz 25 gadiem pārdevējam personu apliecinošs dokuments jāuzrāda bez uzaicinājuma. Vienlaikus likuma grozījumi paredz, ka alkoholiskie dzērieni, kuros absolūtais spirta daudzums pārsniedz 5 tilpumprocentus, veikalos jāizvieto atsevišķā tirdzniecības zāles zonā, kurā tiek izvietoti tikai alkoholiskie dzērieni un saistītās preces (sulas, bezalkoholiskie dzērieni, tabakas izstrādājumi, trauki, dzērienu atvēršanai paredzētās ierīces, sērkociņi, šķiltavas) un kas aprīkota ar videonovērošanu. Arī alkohola degustācija pieļaujama tikai šajā zonā.
Lai mazinātu alkoholisko dzērienu pieejamību personām līdz 18 gadu vecumam, paredzēts aizliegt alkohola tirdzniecību sociālās aprūpes, ārstniecības un izglītības iestāžu, policijas, karaspēka daļu un citu militarizēto formējumu telpās un teritorijā, kā arī izglītības iestāžu dienesta viesnīcās. Opozīcijas deputāts Igors Pimenovs (Saskaņas centrs) rosināja aizliegt alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecību arī tuvāk par 50 metriem no izglītības iestādēm vai ar «izglītības procesa norisi saistītiem izglītības iestādes objektiem». Šis nosacījums atttiektos tikai uz tiem komersantiem, kas saņem jaunas licences alkohola tirdzniecībai, tomēr tas neguva Saeimas vairākuma atbalstu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru