piektdiena, 2013. gada 25. janvāris

Viņķele uzskata, ka pensiju sistēma nesabruksLabklājības ministre Ilze Viņķele (V) pauž pārliecību, ka pensiju sistēma Latvijā nesabrukts, turklāt tā tiks uzlabota.

Viņķele LNT raidījumā «900 sekundes» apgalvoja, ka nav pamata satraukumam, ka cilvēki nenodzīvos līdz pensijas vecumam. Pensiju sistēma nesabrukšot un tā tiks uzlabota.

«Vēlākais nākamajā gada tiks atsākta pensiju indeksācija, un valdība lūkosies pēc iespējamiem risinājumiem, lai uzlabotu pašreizējo situāciju,» teica Viņķele.

Tā kā Eiropā vērojama sabiedrības novecošanās tendence, ministre atzīst, ka ir nepieciešams mūža ilguma pieaugumu balansēt ar slogu, ko iedzīvotāji ir spējīgi panest strādājot.


Svarīgs faktors, lai būtu pozitīvas pārmaiņas pensiju sistēmas jomā, ir veselības aprūpes sistēmas pieejamība, kuras pilnveidošanai valdībai jāpiešķir līdzekļi.

Kā vienu no smagākajiem izaicinājumiem Viņķele izcēla izdienas pensiju sistēmas pilnveidošana, kurā jāveic dažādi uzlabojumi. Labklājības ministrija vēlas sabalansēt vispārējo pensijas vecumu ar izdienas pensijas vecumu, lai cilvēki netiktu diskriminēti.

Ministre atzina, ka šis balansēšanas process ir sarežģīts, sakot, ka: «Visiem viss nav iespējams.»

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru