trešdiena, 2013. gada 9. janvāris

«Vienotības» valsts kontrolieres amata kandidāte uzsver, ka būs politiski neitrālaPartijas «Vienotība» kandidāte valsts kontrolieres amatam Iveta Rutkovska uzver, ka, neskatoties uz to, ka viņu Valsts kontrolieres amatam izvirza konkrēta politiska partija, viņa savā amatā būs politiski neitrāla.
Sarunā LNT raidījumā «900 sekundes» Rutkovska skaidroja: «Esmu zvērināta revidente, un revidents savā būtībā parasti arī ir politiski neitrāls, pretējā gadījumā revidentam ir grūti objektīvi un neitrāli pildīt savu profesionālo darbu - objektīvi veikt jebkāda veida revīzijas uzņēmumos, apdrošināšanas sabiedrībās, bankās. Revidenti parasti izvairās līdzdarboties politiskās organizācijās, partijās vai iesaistīties tamlīdzīgos pasākumos.»

Rutkovska norādīja, ka uz Valsts kontroli skatoties kā uz institūciju, kuras pienākums ir «palīdzēt valstij gudri pārvaldīt tās resursus».

«Līdz ar to svarīgs ir cilvēka profesionālais pienesums Valsts kontrolei. Vienalga kāda politiska partija šo cilvēku virzītu -  galvenā nozīme ir profesionālismam šajā profesijā,» sacīja Rutkovska.

Jau ziņots, ka, ņemot vērā, ka koalīcija nevienojās par vienu pretendentu valsts kontroliera amatam, Saeimā šim amatam pieteiktas divas kandidātes - «Vienotības» virzītā zvērinātā revidente Iveta Rutkovska un Reformu partijas un nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK virzītā Valsts kontroles padomes locekle Elita Krūmiņa.

«Vienotības» virzītā kandidāte Rutkovska no 2010.gada ir valdes locekle un atbildīgā zvērinātā revidente SIA «Larssen Donoway Inkens», savukārt kopš 1995.gada viņa ir valdes locekle un atbildīgā zvērinātā revidente SIA «I.Rutkovskas birojs». Iepriekš viņa strādājusi par vecāko iekšējo auditori Centrālajā un Austrumeiropā uzņēmumā «Balta», tāpat no 2001. līdz 2009.gadam bija valdes locekle uzņēmumā «Rodl&Partner». Rutkovska bija arī pasniedzēja-konsultante SIA «Komercizglītības centrs» no 1996. līdz 2011.gadam, kā arī strādāja par revīziju vadītāju «KPMG Latvia» no 1998. līdz 1999.gadam. No 1993. līdz 1996.gadam Rutkovska strādāja par revidenta palīdzi Valsts kontrolē.

Savukārt Reformu partija un nacionālās apvienības virzītā Krūmiņa 2005.gadā tika iecelta par Valsts kontroles padomes locekli un trešā revīzijas departamenta direktori, bet 2009.gadā Krūmiņa atkārtoti ievēlēta par Valsts kontroles padomes locekli. No 2004. līdz 2005.gadam Krūmiņa strādāja «Parex bankā» par projektu vadītāju un reģionālās kreditēšanas un līzinga daļas vadītāju, savukārt no 1998. līdz 2004.gadam strādāja Finanšu ministrijā. Pirms tam no 1995. līdz 1998.gadam Krūmiņa bija SIA «Zemgales nafta» revidente, no 1991. līdz 1995.gadam - uzņēmuma «Straume» galvenā grāmatveža vietniece, bet no 1988. līdz 1990.gadam - «Latvijas keramikas» ekonomiste.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru