trešdiena, 2013. gada 30. janvāris

Viedtelefonu tirgu kontrolē Android un Apple«Android» un «Apple» viedtelefoni pērnā gada ceturtajā ceturksnī nodrošinājuši 92% no kopējā pārdošanas apjoma pasaulē, tādējādi šiem diviem gigantiem veidojot pārliecinošu duopolu, pirmdien paziņoja tirgus izpētes kompānija «Strategy Analytics».
Uzņēmums norāda, ka viedtelefonu pārdošanas apjoms pasaulē ceturtajā ceturksnī veidoja 217 miljonus vienību, kas ir par 38% vairāk nekā attiecīgajā laika periodā 2011.gadā.

Savukārt pērn kopumā viedtālruņu tirdzniecība pasaulē sasniedza 700 miljonus vienību.

Interneta giganta «Google» izstrādātā operētājsistēma «Android» 2012.gada pēdējos trīs mēnešos iekaroja 70% tirgus, bet «Apple» operētājsistēma «iOS», kas tiek izmantota «iPhone» viedtelefonos, pārvaldīja 22% tirgus.

Šīs ir sliktas ziņas tādiem konkurentiem kā «BlackBerry» viedtālruņu ražotājam «Research in Motion», kas tirgū savu jaunāko platformu laidīs šogad, un «Microsoft», kas attīstīta «Windows Phone» sistēmu.

««Android» uz šo brīdi ir neapstrīdams viedtelefonu tirdzniecības līderis. «Android» izaicinājums 2013.gadā būs nosargāt savas līderpozīcijas ne tikai pret «Apple», bet arī pret tādiem izslāpušiem konkurentiem kā «Microsoft», «Blackberry», «Firefox» un «Tizen«,» norāda «Strategy Analytics».

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru