piektdiena, 2013. gada 11. janvāris

Tirgotāji sola eiro ieviešanu neizmantot kā iespēju papildu peļņas gūšanai


Gatavojoties eiro ieviešanai, tiks īstenota kampaņa «Godīgs eiro ieviesējs», un premjerministrs Valdis Dombrovskis (V) šodien saņēmis Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas (LPTA) solījumu pievienoties šai kampaņai.
Kā pēc tikšanās ar LPTA valdes priekšsēdētāju Valdi Turlo žurnālistiem sacīja Dombrovskis, viena no iedzīvotāju bažām saistībā ar eiro ieviešanu ir tā, kā tas ietekmēs cenas - vai tirgotāji to neizmantos kā iespēju paaugstināt cenas. Tāpēc šodien tikšanās laikā pārrunāta Latvijas Darba devēju konfederācijas un valdības kopīgi īstenotā iniciatīva «Godīgs eiro ieviesējs», kurai pievienojoties, komersanti apliecina, ka, ieviešot eiro, cenas tiks noteiktas atbilstoši oficiālajam valūtas kursam un to neizmantos kā izdevību mākslīgai cenu paaugstināšanai.

«Pārtikas tirgotāju asociācija ir viens no būtiskākajiem tirgus spēlētājiem, tāpēc ir gandarījums, ka ir gatavi pievienoties šai kampaņai,» teica Dombrovskis.

Turlais apliecināja, ka LPTA būs vieni no pirmajiem, kas šai kampaņai pievienosies, jo ir godīgi eiro ieviesēji. «Varam apliecināt, ka, mainot cenas, mēs izmantosim tikai oficiāli noteiktos kursus un nekādā gadījumā neizmantosim iespēju, lai gūtu papildu peļņu,» pavēstīja Turlais.

Premjers gan uzsvēra, ka valdība tiešā veidā nekontrolē cenas un nenosaka, kādām cenām jābūt veikalos - to nosaka tirgus. Taču būtiski ir, lai situācijā, kad iedzīvotāji vēl nav pieraduši pie jaunajām cenām, uzņēmēji to neizmantotu negodprātīgi.

«Tas ir sabiedrības brīvprātīgas vienošanās risinājums līdzīgi kā tas bija Igaunijā. Mēs pārņemam Igaunijas pieredzi, redzam, ka Igaunijā tas ir funkcionējis, un domāju, ka tas funkcionēs Latvijā,» par cenu konvertēšanu komentēja valdības vadītājs.

Ņemot vērā, ka kampaņa ir tikai pašā sākumā, premjers pauda cerību, ka tai pievienosies vairākums tirgus spēlētāju. Tas, ka LPTA šodien apstiprinājusi, ka pievienosies šai kampaņai, pēc premjera domām, ir labs sākums.

Viņš arī atgādināja, ka ieviešot eiro, notiks nopietns cenu monitorings gan pirms, gan pēc eiro ieviešanas, lai pārliecinātos, ka cenas tiek konvertētas pēc kursa.

Pārtikas tirgotāji eiro ieviešanai praktiski gatavoties sāks tiklīdz būs skaidri zināms, ka Latvija tiešām no 2014.gada pievienosies eiro, apstiprināja Turlais. «Mēs zinām, ko ir izdarījuši igauņi, un apzināmies, kas būs jādara. Mēs gaidām oficiālu apstiprinājumu, ka tas patiešām notiks,» viņš teica. Pārtikas tirgotāji jau patlaban esot gatavi pārejai uz eiro.

Turlais arī piebilda, ka vienam tirgotājam izmaksas par pāriešanu uz eiro diezin vai pārsniegs 100 000 līdz 150 000 latu.

Latvijā pāreja uz eiro plānota no nākamā gada 1.janvāra.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru