trešdiena, 2013. gada 30. janvāris

Tiesībsarga birojs: nacionālā valūta nav valsts pamatpazīmeŅemot vērā to, ka eiro ieviešanu Latvijai diktē uzņemtās starptautiskās saistības, šī jautājuma nodošana tautas nobalsošanai nav iespējama, taču nav šķēršļu referenduma rīkošanai par eiro ieviešanas termiņu.
Šādu atzinumu par Centrālajai vēlēšanu komisijai iesniegto likumprojektu «par tautas līdzdalību eiro ieviešanas termiņa izlemšanā» paudis tiesībsargs Juris Jansons.

Tiesībsarga biroja atzinumā ir norādīts: «Ikviena indivīda acīs nacionālajai valūtai ir asociācija ar valsts suverinitāti. Tomēr jāatzīst, ka nacionālā valūta nav valsts pamatpazīme, un valsts pastāvēšana nav tieši atkarīga no konkrētas nacionālās valūtas esamības.»
Turpat arī pausts, ka politiskajiem lēmumiem, kas skar nacionālo valūtu un tās maiņas termiņus, jābūt ne tikai izvērtētiem no ekonomiskā un finansiālā viedokļa, bet arī vispusīgi apspriestiem sabiedrībā. Īpaša uzmanība esot jāpievērš arī nacionālās valūtas maiņas riskiem, tostarp dalībai stabilizācijas mehānismos.
Centrālā vēlēšanu komisija Tiesībsarga biroja un citu institūciju atzinumus pieprasījusi, jo rīt gatavojas lemt par to, vai reģistrēt parakstu vākšanai Vislatvijas Sociāldemokrātu kustības Par neatkarīgu Latviju iesniegto likumprojektu, kurš paredz rīkot referendumu par eiro ieviešanas termiņu

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru