pirmdiena, 2013. gada 14. janvāris

Swedbank eiro ieviešanu jau sākusi


«Mums nav iespējas gaidīt mirkli, kad būs simtprocentīgi skaidrs, vai un kad eiro tiks ieviests. Mums kā bankai savs projekts eiro ieviešanai jāsāk jau šobrīd, jo jāveic visai lielas investīcijas savu sistēmu pārveidošanā, lai nodrošinātu klientiem pāreju uz eiro,» intervijā laikrakstam Neatkarīgā sacījis a/s Swedbank valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis.
«Šo projektu jau esam uzsākuši. Ja nu gadījumā eiro netiks ieviests 2014. gada janvārī, tad varēsim iesāktos darbus atlikt vai iesaldēt, taču mums savs projekts un investīcijas jau ir jāsāk, lai neiekavētu. Līdzīgi tas ir arī citās bankās un uzņēmumos.

Bizness noteikti sagaida pēc iespējas ātrāku skaidrību par eiro ieviešanu. Viens no svarīgākajiem atskaites punktiem ir likums par eiro ieviešanu, otrs - kad Eiropas Savienības Padome paziņos, ka tiekam uzņemti eirozonā,» skaidrojis Swedbank valdes priekšsēdētājs.
«Valdībai noteikti jāskaidro sabiedrībai savs viedoklis par eiro ieviešanu. Diskusiju jau ir bijis daudz, bet tas kopsaucējs varētu būt tāds: kādas ir mūsu alternatīvas, ja mēs neieviešam eiro? Pēc būtības lats jau ir piesaistīts eiro, un, neieviešot eiro pie šādas situācijas, mēs neiegūtu daudzus labumus, ko mēs varam saņemt, iestājoties eirozonā. Ja nestājamies eirozonā, tad lats jāpiesaista pie kaut kā cita - bet tad tā ir pavisam cita Latvijas ekonomikas attīstības stratēģija. Tad par to ir jārunā un jādomā.
Vēl viens būtisks faktors, ko bieži vien nenovērtē, ir tas, ka finanšu tirgi ir jau savos aprēķinos ietvēruši, ka Latvija iestāsies eirozonā. Ja pēkšņi kļūst skaidrs, ka Latvija tur neiestāsies, tad tirgos noteikti notiks svārstības, var būt procentu likmju kāpums,» stāstījis Mančinskis.
«No banku viedokļa - mēs saprotam, ka īstermiņā kā banka būsim zaudētājos, jo mums ir jāinvestē visai daudz līdzekļu, lai ieviestu eiro savās sistēmās un nodrošinātu klientiem darbības ar eiro maksimāli ērtā veidā. Īstermiņā būsim zaudētāji arī no valūtu konvertācijas neiegūtajiem ienākumiem, bet tas savukārt būs ieguvums iedzīvotājiem un uzņēmējiem. Zaudējumi bankām būs arī no maksājumu komisijām, kas eirozonas ietvaros būs zemākas. To mēs apzināmies, bet ekonomikas ilgtermiņa ieguvumu vārdā atbalstām Latvijas virzību uz eiro,» viņš sacījis intervijā Neatkarīgajai.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru