ceturtdiena, 2013. gada 17. janvāris

Sudrabas vietā stāsies Krūmiņa


Saeima valsts kontroliera amatā ceturtdien ievēlēja līdzšinējo Valsts kontroles padomes locekli Elitu Krūmiņu. Šāds lēmums pieņemts, neskatoties uz atsevišķu juristu un politiķu bažām par Krūmiņas tiesībām darboties Valsts kontroles padomē trešo termiņu pēc kārtas.
Par Krūmiņu balsoja 66 deputāti, bet pret bija 19 deputāti. Savukārt par otru kandidāti Ivetu Rutkovsku nobalsoja 18 deputāti, bet pret bija 67 deputāti. Kopā tika izsniegtas 94 vēlēšanu zīmes, no kurām par derīgām tika atzītas 85, bet par nederīgām - deviņas. Pret abām kandidātēm tika balsots vienā vēlēšanu zīmē.

Krūmiņu šim amatam izvirzīja Reformu partija (RP) un nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK).

Iepriekš radās šaubas, vai Krūmiņas ievēlēšana nebūtu pretrunā ar Valsts kontroles likuma nosacījumiem, tāpēc tika lūgts Saeimas Juridiskā biroja atzinums. Juridiskais birojs gan šo atzinumu nav sniedzis un lūdzis pagarināt laiku atzinuma sniegšanai par Krūmiņas tiesībām ieņemt valsts kontrolieres amatu.

Krūmiņas kandidatūru šim amatam atbalstīja arī esošā valsts kontroliere Inguna Sudraba un viņa iepriekš pauda viedokli, ka, viņasprāt, likums neliedz Krūmiņu apstiprināt valsts kontrolieres amatā.

Krūmiņa 2005.gadā tika iecelta par Valsts kontroles padomes locekli un trešā revīzijas departamenta direktori, bet 2009.gadā Krūmiņa atkārtoti ievēlēta par Valsts kontroles padomes locekli. No 2004. līdz 2005.gadam Krūmiņa strādāja «Parex bankā» par projektu vadītāju un reģionālās kreditēšanas un līzinga daļas vadītāju, savukārt no 1998. līdz 2004.gadam strādāja Finanšu ministrijā. Pirms tam no 1995. līdz 1998.gadam Krūmiņa bija SIA «Zemgales nafta» revidente, no 1991. līdz 1995.gadam - uzņēmuma «Straume» galvenā grāmatveža vietniece, bet no 1988. līdz 1990.gadam - «Latvijas keramikas» ekonomiste. Krūmiņa Latvijas Universitātē ieguvusi sociālo zinātņu maģistra grādu ekonomikā.

Iepriekš koalīcija nespēja vienoties par vienu kandidāti un «Vienotība» kā savu pretendenti valsts kontroliera amatam virzīja zvērinātu revidenti Ivetu Rutkovsku. Savukārt opozīcijas savas kandidātes šim amatam neizvirzīja.

Pašreizējās valsts kontrolieres Sudrabas pilnvaras beidzas 21.janvārī.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru