ceturtdiena, 2013. gada 10. janvāris

Sudraba: Ieviešot eiro, mēs pazaudēsim vienu no savām pēdējām brīvībāmValsts kontroliere Inguna Sudraba konkrēti neatbild, vai eiro vispār nevajadzētu ieviest Latvijā, vai šo ieviešanas termiņu pagarināt, tomēr uzskata, ka, ieviešot eiro, Latvija pazaudēs vienu no savām pēdējām brīvībām.

Sudraba šodien intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja, ka viņai jau no paša sākuma nav bijis pieņemams uzstādījums - mērķis iestāties eirozonā. "Es esmu nonākusi līdz atziņai, ka eiro ir valsts neatkarības un brīvības jautājums. Ja ieviešam eiro, mēs pazaudējam vienu no savām pēdējām brīvībām," teica valsts kontroliere.
Viņa uzsvēra, ka valsts nākotnei ļoti būtiska ir savas pašapziņas saglabāšana, un, ja tagad būtu jābalso par eiro ieviešanu, viņa noteikti balsotu pret.
"Mums ir svarīga šī spēja pašiem, cik iespējams, noteikt savu politiku, savu dzīvesveidu. Nauda tā ir kā asinsrite. Atsakoties no savas asinsrites, mēs pazaudējam sevi," turpināja Sudraba.
Viņasprāt, lēmums par eiro ieviešanu ir izšķiršanās par to, vai Latvijas iedzīvotāji cīnās un turpina saglabāt savu nāciju, vai pakļaujas globālajiem procesiem. Latvija jau daudzos gadījumos ir pakļāvusies globālajiem procesiem un atdevusi savu brīvību, viņa pauda. Sudrabai neesot izprotams, kāpēc iedzīvotāji tik vienkārši grib atteikties no savas valsts un kāpēc dzīvo nepārtrauktās bailēs, ka gadījumā, ja nepievienosies eirozonai, tad nākotnē draud nokļūšana Krievijas varā.
"Kāpēc mēs neprotam paši pastāvēt par sevi, bet dzīvojam vienās bailēs. Mēs vienmēr esam bijuši kaimiņos Krievijai un esam Eiropā. Mums ir jāmāk izdzīvot šādos apstākļos. Mazas dvēseles tikai baidās," viņa noteica.
Jau ziņots, ka Sudrabai amata pilnvaras beidzas šā gada 21.janvārī.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru