piektdiena, 2013. gada 4. janvāris

Sinoptiķi brīdina par stipru snigšanu nākamnedēļSinoptiķi prognozē, ka nākamnedēļ Latvijā gaidāmi stipri nokrišņi – galvenokārt snigs, bet iespējams arī lietus.
Jau šīs nedēļas pirmās nogalē Latvijā pakāpeniski atgriezīsies ziema, stabilāk tā nostiprināsies valsts austrumu rajonos, Kurzemē atkušņa periods turpināsies ilgāk, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra publicētā informācija.

Jau sestdien ziemeļu vēji uz Latviju atnesīs vēsākas gaisa masas - nokrišņi, kas naktī uz sestdienu gaidāmi vēl teritorijas lielākajā daļā, bet sestdien dienā un svētdien vien atsevišķos rajonos - atkal pāries slapjā sniegā un sniegā, vien pašā jūras piekrastē svētdien vēl saglabāsies lietus.

Ziemeļu puses vējš sestdien piekrastē brāzmās sasniegs 15-19 m/s, bet gaisa temperatūra pazemināsies – ja vēl sestdien no rīta tā gaidāma 0...+3 grādu robežās, tad jau dienas gaitā tā būs par 1-3 grādiem zemāka, naktī uz svētdienu valsts austrumu rajonos noslīdot līdz -6...-9 grādiem. Arī dienas laikā te pieturēsies sals -3...-5 grādu robežās, un pozitīva gaisa temperatūra gaidāma vien jūras piekrastē.

Jaunā darba nedēļa iesāksies bez ievērojamiem nokrišņiem un ar salu gandrīz visā Latvijas teritorijā, jo atmosfēras spiediens paaugstināsies. Tomēr jau otrdien laika apstākļi mūsu reģionā nonāks ciklonu varā, tie nesīs bagātīgus nokrišņus – gaidāms sniegs, atsevišķos rajonos pat stiprs, bet rietumos nokrišņi atkal pāries slapjā sniegā, jūras piekrastē pat lietū, tādēļ atkal veidosies apledojums.

Nokrišņi saglabāsies arī nedēļas vidū. Latvijas rietumu un centrālajos rajonos atkal ienāks atkusnis, savukārt valsts austrumos saglabāsies sals.

Darba nedēļas noslēgumā dienvidu vējus atkal nomainīs ziemeļu puses vējš, no jauna uz Latviju nesot vēsākas gaisa masas – visā Latvijā gaidāms sals, valsts austrumu rajonos termometra stabiņš noslīdēs pat līdz -10...-15 grādu atzīmēm.

Nokrišņu nebūs daudz, atsevišķos rajonos gaidāms neliels sniegs.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru