ceturtdiena, 2013. gada 31. janvāris

Sagatavošanās eiro ieviešanai jau rit pilnā sparā
Saeimā šodien izskatāmais Eiro ieviešanas likums visai detalizēti regulē kārtību, kādā eiro nomainīs latus ikdienas dzīvē.
Likumā atrunāta ne tikai centrālās bankas un valsts institūciju, bet arīdzan mazumtirgotāju, finanšu sektora un pat azartspēļu biznesa darbība kā eiro un latu paralēlās apgrozības laikā, tā arī pēc tam. 


Turklāt, kā vairākkārt jau vēstīts, privātajam sektoram ar Eiropas vienotās valūtas ieviešanu saistītās izmaksas būs jāsedz no savas kabatas. Tikmēr valsts institūcijām šos izdevumus segs no Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļiem – valdība jau pērnruden nolēma ministriju specifisko informācijas sistēmu pielāgošanas vajadzībām piešķirt 3,333 milj. Ls no Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem. Atbildīgās Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas atbalstu nav guvis pat finanšu ministra Andra Vilka ierosinājums no valsts budžeta kompensēt izdevumus, kas Latvijas Darba devēju konfederācijai radīsies, organizējot kampaņu Godīgs eiro ieviesējs.

Saskaņā ar Eiro ieviešanas likumu, latu un eiro vienlaicīgas apgrozības periods ilgs divas nedēļas pēc eiro ieviešanas dienas. Šajā laikā, saņemot maksājumu latos, atlikums būs jāizdod eiro. Bankomātos, sākot no eiro ieviešanas dienas, lati vairs netiks izsniegti. 

Eiro ieviešanas likums cita starpā nosaka arī, ka nodokļu un informatīvajās deklarācijās ietvertās naudas summas norādāmas tajā valūtā, kura bija likumīgs maksāšanas līdzeklis taksācijas perioda beigās, par kuru iesniedz atiecīgo deklarāciju. Tomēr jāuzsver, ka, sākot ar eiro ieviešanas dienu, visi nodokļu un nodevu maksājumi Latvijā būs jāveic eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI1 komentārs:

  1. Sveiki visiem, esmu zaudējis naudu tik daudzām kompānijām, kuras ir uzdevušās par īstiem aizdevējiem, bet visas manas pūles ir bijušas veltas, esmu zaudējis vairāk nekā 35 000 eiro viltus aizdevējiem, kuri apgalvo, ka viņi nav. Līdz brīdim, kad mans draugs iepazīstināja mani ar īsto aizdevēju, ar kuru es sazinājos, un es veiksmīgi saņēmu no viņa aizdevumu tikai 48 stundu laikā, es ieteiktu ikvienam, kurš meklē aizdevumu, bez bailēm sazināties ar viņiem pa e-pastu: lapofunding960@gmail.com
    Whatsapp +447883183014

    AtbildētDzēst