ceturtdiena, 2013. gada 31. janvāris

Rimšēvics skaidro, kāpēc jābūt uzmanīgiem ar minimālās algas celšanuLatvijas bankas prezidents Ilmārs Rimšēvics uzskata, ka būtu jābūt ļoti uzmanīgiem jautājumā par minimālās algas paaugstināšanu.
Intervijā LNT raidījumam «900 sekundes» Rimšēvics uzsvēra, ka minimālās algas jautājums ir ļoti būtisks konkurētspējas jautājums.

«Ja šodien viens likums vai direktīva noteiktu, ka minimālajā algā jāmaksā 300 vai 400 latu mēnesī, tas nozīmētu, ka daudzi uzņēmēji automātiski kļūtu nekonkurētspējīgi.Tā rezultātā viņi būtu spiesti savu uzņēmumu vai ražotni slēgt un tur strādājošos cilvēkus atlaist.Tāpēc mums jābūt ļoti ļoti uzmanīgiem. Speciālistiem būtu jāveic ekonomiski aprēķini, bet vienkārši administratīvi šādu algu noteikti nav iespējams,» sacīja Rimšēvics.

Uz jautājumu, vai tas nozīmē, ka Rimšēvics priekšlikumu palielināt minimālo algu pašreizējā situācijā uzskata par absurdu, viņš atbildēja, ka tas būtu jāsamēro ar iespējām.

«Ja cilvēkiem ir iespējas maksāt tādas naudas, tad tās jāmaksā. Ja uzņēmumam nav tādas iespējas, viņš to nevar izdarīt.»

Jau ziņots, ka tiesībsargs Juris Jansons uzskata - valstī šobrīd noteiktās minimālās darba algas apmērs ne tuvu nav uzskatāms par taisnīgu, kādu to paredz arī Pārskatītā Eiropas Sociālā harta, kuru vismaz daļēji nolēmusi ratificēt arī Latvija. Tiesībsargs uzsver - valdība pati norāda, ka minimālās darba algas apmēram jābūt vismaz 303 latu.


SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru