ceturtdiena, 2013. gada 3. janvāris

Rīgas «Dinamo» pārspēj principiālos pretiniekus Minskas «Dinamo»

Rīgas «Dinamo» hokejisti šovakar KHL regulārā čempionāta spēlē izbraukumā ar 3:2 pieveica Minskas «Dinamo» komandu.

Pirmajā uzbrukuma trijniekā šoreiz Karsumam un Džonsonam blakus tika ielikts Ankipāns, otrajā maiņā spēlēja Ņiživijs, Džeriņš un Meija, trešajā maiņā kopā ar Daugaviņu atkal bija leģionāri Žirū un Šcehura, bet ceturtajā maiņā spēlēja Pavlovs, Bukarts un Skvorcovs. Tikmēr aizsardzībā Sotnieka un Laviņa vietā laukumā devās Cibuļskis un Porejs.

Spēles sākumā radās ļoti bīstams moments pie mājinieku vārtiem, tomēr trešdaļas turpinājumā pārsvars piederēja laukuma saimniekiem. Neskatoties uz to, pirmās trešdaļas 13. minūtē ar spēcīgu un precīzu metienu vārtu augšējā stūrī Haugenu pārspēja Oskars Cibuļskis - 1:0. Arī turpinājumā ripu vairāk kontrolēja «minskieši», taču perioda pēdējā minūtē pēc teicamas Ščehuras piespēles pretinieku vārtsargu centās apspēlēt Aleksandrs Žirū un ripa laimīgā kārtā iekrita vārtos - 2:0.

Jau otrā perioda 16. sekundē ar spēcīgu metienu no zilās līnijas ripu Telkvista sargāto vārtu tuvējā augšējā stūrī trieca mājinieku aizsargs Vladimirs Deņisovs - 2:1. Drīz pēc tam Minskas «Dinamo» hokejisti nopelnīja divus noraidījumus un «rīdzinieki» gandrīz minūti spēlēja lielajā vairākumā (pieci pret trim), taču vārtus gūt neizdevās. Turklāt trešdaļas vidū viesi vēlreiz nesekmīgi divas minūtes centās realizēt skaitlisko pārsvaru. Perioda izskaņā pirmoreiz vairākumā spēlēja arī Minskas komanda, tomēr ar pašaizliedzīgu darbību aizsardzībā pārsvaru rezultātā izdevās nosargāt.

Trešo periodu mājinieki iesāka ļoti aktīvi, turklāt divas minūtes Minskas «Dinamo» spēlēja vairākumā, tomēr otro reizi mačā pārspēt Telkvistu neizdevās. Arī turpinājumā mājinieku spiediens bija jūtams un 11. minūtē pēc Krajīčeka metiena ripas lidojuma virzienu mainīja Tims Stepltons - 2:2. Pēc zaudētajiem vārtiem «rīdzinieku» galvenais treneris Artis Ābols pieprasīja pusminūtes pārtraukumu, bet pēc nepilnas minūtes pretuzbrukumā Pols Ščehura atjaunoja viesiem vadību - 3:2.

Nākamo maču «Dinamo» hokejisti aizvadīs svētdien, kad savā laukumā uzņems Oskara Bārtuļa pārstāvēto Doņeckas «Donbass», kuru vada bijušais «rīdzinieku» galvenais treneris Jūliuss Šuplers.