ceturtdiena, 2013. gada 10. janvāris

Research in Motion ar BlackBerry 10 cer cīnīties pret Apple iOS un AndroidŠā gada 30. janvārī tirdzniecībā nonāks ilgi gaidītais Kanādas kompānijas Research in Motion (RIM) jaunākais viedtālrunis BlackBerry 10, pavēstījusi kompānija. Paredzēts, ka kopumā tiks tirgoti seši viedtālruņa modeļi – daļa no tiem būs aprīkoti ar QWERTY tastatūru, bet daļa – ar skārienjūtīgu ekrānu.
Viedtālruņi aptvers gan zemās, gan vidējās un augstās cenu kategorijas, paziņojis RIM mārketinga direktors Frens Boulbens (Frank Boulben). Ar jauno viedtālruni BlackBerry saista lielas cerības un cer, ka tas mainīs kompānijas ne pārāk spožo situāciju.
Pēdējo gadu laikā RIM bijis spiests piekāpties Apple iOS un Google Android priekšā. Kompānija likusi visas cerības uz jaunāko viedtālruni, kuram vajadzētu to noturēt virs ūdens. Vienlaikus ar viedtālruni kompānija iecerējusi prezentēt arī jaunākās paaudzes operētājsistēmu.
Finanšu gada ceturtajā ceturksnī, kas noslēdzās 1. decembrī, RIM piedzīvoja ievērojamu peļņas kritumu. Tiesa, kompānijai izdevās arī pārtraukt ieilgušo zaudējumu periodu – iepriekšējo ceturksni RIM noslēdza ar zaudējumiem 235 miljonu ASV dolāru apmērā. Ceturtajā ceturksnī RIM nopelnīja deviņus miljonus ASV dolāru, salīdzinot ar 265 miljoniem attiecīgā laika posmā pirms gada.
Internetā tikmēr noplūdušas jaunās ierīces fotogrāfijas, kas jau izsaukušas kritiku. Eksperti norāda, ka BlackBerry 10 ir ļoti līdzīgs Apple ražotajiem iPhone viedtālruņiem. Vjetnamas potālā Tinhte nopludinātajos attēlos arī redzama HDMI pieslēgumvieta, kas, iespējams, nozīmē, ka viedtālruni varēs pieslēgt pie TV vai datoru monitoriem. Tehnoloģiju eksperti norāda, ka tas varētu liecināt par RIM plānu izveidot filmu iznomāšanas pakalpojumu.
Tradicionāli RIM klienti bijuši valdības vai korporāciju pārstāvji. Pēdējos gados RIM izdevies iekarot arī jauniešu auditoriju attīstības valstīs, kuriem saistoša šķiet BlackBerry Messenger tehnoloģija, kas ļauj diviem viedtālruņa īpašniekiem savā starpā apmainīties ar ziņojumiem bez maksas, norāda Cnet.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru