sestdiena, 2013. gada 26. janvāris

Premjers: Spekulācijas par eirozonas sabrukumu ir zudušasPasaules ekonomikas forumā Davosā valda uzskats, ka ekonomiskā krīze atkāpjas, tāpēc arī zudušas spekulācijas par eirozonas sabrukumu, aģentūrai LETA sacīja premjers Valdis Dombrovskis (V).
Dombrovskis, kurš patlaban Šveices pilsētā Davosā piedalās respektablā Pasaules ekonomikas foruma ikgadējā sanāksmē, stāstīja, ka forumā lielākoties diskusijas notiek par Eiropas Savienības (ES) konkurētspējas celšanu.

Premjers norādīja, ka Eiropai ir jāorientējas uz vidēja un ilgtermiņa mērķu izvirzīšanu. Tāpat ir jārisina virkne jautājumu, kas saistīti ar ES iekšējā tirgus stiprināšanu, darbaspēka tirgus reformām, transporta un enerģētikas infrastruktūras attīstīšanu, zināšanu pārnesi u.c. jautājumiem.

Dombrovskis foruma dalībniekus informējis par Latvijas pieredzi krīzes pārvarēšanā un konkurētspējas celšanā. Premjers stāstījis arī par Latviju kā investīcijām pievilcīgu vidi, savukārt pasaules biznesa līderi pauduši pozitīvas atsauksmes par Latvijas vēlmi pievienoties eirozonai 2014.gadā.

Šodien Dombrovskis ticies ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ģenerālsekretāru Anhelu Guriju. Puses pārrunājušas OECD paplašināšanās iespējas, un Dombrovskis argumentējis, kāpēc Latvija vēlas pievienoties organizācijai. Tiesa, konkrētāk par Latvijas pievienošanos OECD varēs spriest tikai pēc tam, kad organizācija būs izsludinājusi nākamo OECD paplašināšanās kārtu.

Jau ziņots, ka no trešdienas, 23.janvāra, līdz piektdienai, 25.janvārim, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) Šveices pilsētā Davosā piedalās respektablā Pasaules ekonomikas foruma ikgadējā sanāksmē.

Premjers uzaicināts piedalīties paneļos «Eiropas konteksts» un «Reformējot reformas - Eiropas konkurētspējas attīstīšana soli pa solim». Pirmajā panelī premjers izklāstīs savu skatījumu, kāds varētu būt Eiropas nākotnes modelis, un diskutēs par pārmaiņām, kas skar Eiropas reģionu.

Šī ir otrā reize, kad Dombrovskis aicināts piedalīties prestižajā Pasaules ekonomikas foruma sanāksmē Davosā. Pirmo reizi premjers šajā sanāksmē piedalījās 2008.gadā kā Eiropas Parlamenta deputāts. Savukārt 2010.gadā Dombrovskis Briselē piedalījās Pasaules ekonomikas foruma samitā, kas veltīts Eiropas jautājumiem, bet 2012.gada septembrī premjers pēc organizatoru ielūguma apmeklēja Pasaules ekonomikas foruma sanāksmi Ķīnas pilsētā Tjandziņā jeb tā saucamo vasaras Davosu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru