ceturtdiena, 2013. gada 10. janvāris

Pavļuts par algu celšanu «Latvenergo»: lēmums pieņemts manas prombūtnes laikāValsts lielāko uzņēmumu vadītāju iepriekšējais atalgojuma līmenis, salīdzinot ar privāto sektoru, bija nekonkurētspējīgs, bet veids, kā šo uzņēmumu kapitāla daļu turētāji to paaugstināja, ir nekorekts un diskreditē valsts uzņēmumu pārvaldības uzlabošanas reformu, uzskata ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.
«Ekonomikas ministrijas valsts sekretāram kā AS «Latvenergo» kapitāldaļu turētājam jau iepriekš biju norādījis, ka jebkādiem lēmumiem, kas skar AS «Latvenergo» vadības atalgojumu, ir jābūt balstītiem labas pārvaldības praksē, ievērojot visus Publisko personu kapitālsabiedrību un kapitāla daļu pārvaldības likumprojektā definētos principus un arī samērīgumu. Bija jāveic uzņēmuma darbības rezultātu un valdes locekļu darba novērtējums, jāveic izpēte par atalgojuma līmeni tirgū un jānosaka skaidri sasniedzamie mērķi nākamajam periodam. Diemžēl valsts sekretārs lēmumu ir pieņēmis manā prombūtnē, pirms tam neinformējot ne par doto uzdevumu izpildi, ne arī plānotajiem algas apmēriem. Šādu situācijas risinājumu es nevaru akceptēt. Veids, kā ir palielinātas vadības algas, ir bijis nekorekts un diskreditē gan AS «Latvenergo» līdz šim paveikto pārvaldības uzlabošanai, gan arī valsts kapitāla daļu reformā nostiprinātos principus. Tāpēc akcionāru sapulces lēmums ir jāpārskata un ir jārod risinājums, kas atbilst reformas būtībai. Valsts uzņēmumu pārvaldībā ir jāstiprina kontroles un uzraugošā funkcija, bet tam ir nepieciešami lielāki resursi nekā viens daļu turētājs, kurš arī vienpersoniski pēc tam veic uzņēmumu vadības darba vērtēšanu,» ar padomnieces Daigas Grūbes starpniecību informē Pavļuts.

Grūbe informē, ka Pavļuts pirmdien, uzreiz pēc atgriešanās no atvaļinājuma, pieprasīja Jura Pūces paskaidrojumus par akcionāru sapulces lēmumiem, to pamatojumu un argumentāciju.

«Lai situāciju noskaidrotu un rastu saprātīgu risinājumu, ekonomikas ministrs ceturtdien, 10.janvārī, tikās arī ar AS «Latvenergo» valdes priekšsēdētāju Āri Žīguru. Ministrs aicināja arī pašu uzņēmuma vadību kopīgi ar akcionāru strādāt pie samērīga risinājuma, sasaistot atalgojuma līmeni ar uzņēmuma sasniegtajiem darbības rādītājiem, atalgojuma līmeni tirgū, amatpersonu darba rezultātiem, tostarp, atbilstoši lielu uzņēmumu labai korporatīvās pārvaldības praksei izveidotajos direktoru amatos. Žīgurs ministru informēja par nepieciešamību atbilstoši jaunajai AS «Latvenergo» darbības stratēģijai ieviest arī jaunu vadības funkcionālo modeli, kas ministra skatījumā atbilst labai pārvaldības praksei lielajos uzņēmumos un arī AS «Latvenergo» darbības stratēģijai,» norāda Grūbe.


Vienlaikus ekonomikas ministrs pauž cerību, ka izveidojusies situācija ar Latvijas valsts lielāko uzņēmumu atalgojuma līmeni aktivizēs ne tikai diskusiju, bet arī citu pušu ieinteresētību Latvijā īstenot valsts uzņēmumu pārvaldības reformu un neliks šķēršļus, bet gan aktīvāk atbalstīs Publisko personu kapitālsabiedrību un kapitāla daļu pārvaldības likumprojekta virzību.

Ekonomikas ministrija bija paredzējusi, ka likums stāsies spēkā jau no šā gada 1.janvāra, bet diemžēl partneru neieinteresētības un neizlēmības dēļ likuma stāšanās spēkā ir iekavēta vismaz par pusgadu, uzsver Grūbe.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru