ceturtdiena, 2013. gada 24. janvāris

Nokia izrāda dzīvības «pazīmes»2012. gada pēdējo ceturksni mobilo telefonu ražotājs Nokia noslēdzis ar 439 miljonu eiro lielu operacionālo peļņu, kas Somijas kompānijai ir milzīgs lēciens, ņemot vērā 576 miljonu eiro operacionālos zaudējumus pērn trešajā ceturksnī.

Tiesa tajā pat laikā Nokia paziņoja arī par to, ka investoriem par 2012. gadu dividendes neizmaksās
Kā liecina Nokia paziņojums, kompānijai pērn pēdējā ceturksnī zidevies pārdot 4,4 miljonus Lumia viedtālruņu, kas ir par pusotru miljonu vairāk nekā iepriekšējā ceturksnī.
Saistītie raksti

Nokia vadītājs Stīvens Elops, komentējot finanšu rezultātus, uzsvēra, ka īpaši iepriecina tas, ka kompānija atgriezusies pie operacionālās peļņas - gan pērn pēdējā ceturksnī, gan 2012. gadā kopumā.
Neskatoties uz salīdzinoši labajiem rezultātiem 2012. gada nogalē, Nokia ir gājusi smagu restrukturizācijas ceļu, atsakoties no vairākiem projektiem, atlaižot ievērojamu skaitu darbinieku, turklāt kompānija pārdeva arī savu galveno biroja ēku, paturot tiesības to nomāt.
Pagaidām Nokia viedtālruņu pārdošanas apjomi gan ir niecīgi, salīdzinot, piemēram, ar Apple pērn pēdējā ceturksnī pārdotajiem 47,8 miljoniem iPhone, taču pieprasījums pēc Nokia viedtālruņiem, kas aprīkoti ar jaunāko Windows Phone operētājsistēmu, aug. Turklāt šogad gaidāmi vairāki jauni Lumia viedtālruņi, to skaitā par budžeta tālruni nosauktais Lumia 620, kas tirdzniecībā nonāks tuvāko nedēļu laikā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru