piektdiena, 2013. gada 4. janvāris

Merzļikins: Latvijas U-20 izlasei nepietika pieredzes pasaules čempionātam


Latvijas U-20 izlasei nepietika pieredzes sekmīgākam sniegumam pasaules čempionātā, pēc vietas zaudēšanas augstākās divīzijas turnīrā izteicās komandas vārtsargs Elvis Merzļikins.

Kā ziņots, izšķirošajā spēlē par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā arī nākamajā sezonā piektdien Latvijas jaunie hokejisti ar rezultātu 2:5 piekāpās Vācijas vienaudžiem un nākamajā sezonā viņiem būs jāspēlē līmeni zemāk - pirmās divīzijas A grupā.

Pēc cīņas Latvijas hokejisti vienbalsīgi atteikušies runāt ar medijiem un no ģērbtuvēm atbildēt uz žurnālistu jautājumiem izsūtīti vien divi spēlētāji, no kuriem viens bija rezerves vārtsargs Merzļikins.

«Neviens nevēlējās izkrist no augstākās divīzijas,» pēc cīņas teica vārtsargs. «Grūti teikt, kāpēc nopelnījām tik daudz noraidījumus. Iespējams, mums pietrūka pieredzes. Vēlējāmies ātrāk sākt kombinācijas un gūt vārtus, bet tikām pie noraidījumiem.»

«Nenolaidīsim galvas un turpināsim cīnīties arī nākotnē, lai atgrieztos augstākajā divīzijā,» uzsvēra Merzļikins.

Tikmēr Vācija par visiem spēkiem vēlējusies saglabāt vietu augstākajā divīzijā, jo tuvākajos gados U-20 vecumu sasniegs tās visu laiku labākie jaunie hokejisti.

«1995. gads ir labākais mūsu vēsturē. Jau tagad izlasē bija trīs spēlētāji no šī gada un turpināsim komandu būvēt arī pāris nākamos gadus,» izteicās Vācijas U-20 izlases galvenais treneris Ernsts Hefners. «Jau nākamajā turnīrā februārī sāksim veidot izlasi ar 1994. gadā dzimušiem spēlētājiem.»

Zīmīgi, ka arī šajā spēlē divus vārtus guvušais un divas rezultatīvas piespēles izpildījušais 17 gadus vecais Leons Draizaitls ir dzimis vien 1995. gadā.

«Fantastiska sajūta, ka palikām augstākajā divīzijā. Šis ir mans 14. U-20 pasaules čempionāts, un pirmoreiz sajūta tik īpaša,» uzsvēra Hefners. «Mums bija smagi mači ar Kanādu, Krieviju, ASV un Somiju, tomēr fokusējāmies, lai kļūtu labāki ar katru spēli, un fokusējāmies uz tiem pretiniekiem, kurus tiešām varam pieveikt.»

«Pirmajā periodā neizmantojām divas iespējas, bet Latvija guva vārtus,» atzina Hefners. «Tomēr turpinājumā mēs spēlējām labāk, radot momentus un gūstot vārtus.»

Nākamais U-20 pasaules čempionāts augstākajā divīzijā risināsies Zviedrijas pilsētā Malmē, bet Latvijas vietā tajā cīnīsies Norvēģija, kas decembra vidū triumfēja pirmās divīzijas A grupas turnīrā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru