trešdiena, 2013. gada 2. janvāris

Merkele: Vācijas ekonomiku nākamgad gaida grūtāki laikiVācijas kanclere Angela Merkele brīdinājusi vāciešus, ka valsts ekonomika nākamgad piedzīvos grūtākus laikus nekā 2012.gadā, kā arī atzinusi, ka eirozonas parādu krīze nebūt nav beigusies.

Savā tradicionālajā Jaungada vēstījumā, kura teksts publicēts pirmdien, Merkele norāda: «Patiesībā ekonomiskā vide nākamgad nebūs vieglāka, bet gan smagāka.»

«Līdz krīzes pārvarēšanai vēl ir tāls ceļš,» atzīst kanclere.

Lai gan Vācija līdz šim ar krīzi tikusi galā visai veiksmīgi, arī tās ekonomikas izaugsmes temps ir palēninājies.

Ja 2012.gada pirmajā pusē Vācijas iekšzemes kopprodukts (IKP) vēl pieauga par 0,5%, tad gada trešajā ceturksnī pieaugums bija vairs 0,3% apmērā, bet ceturtajā nokritās līdz 0,2%.

Jau oktobrī valdība savas prognozes par nākamā gada izaugsmes tempu samazināja līdz vienam procentam, lai gan iepriekš lēsa, ka tas varētu sasniegt 1,6%.

Tikmēr Vācijas centrālā banka atzīst, ka 2013.gada sākumā valsts ekonomika varētu piedzīvot pat neilgu lejupslīdes periodu.

Arī Bundesbankas kopējās gada prognozes ir drūmākas nekā valdībai, un centrālā banka lēš, ka Vācijas IKP izaugsme nākamgad nepārsniegs 0,4%.

Tomēr Merkele savā vēstījumā uzsvērusi, ka neskatoties uz izaugsmes zemo izaugsmes tempu, bezdarba līmenis valstī bijis zemākais kopš Vācijas atkalapvienošanās 1990.gadā.

Viņā arī uzsver, ka drūmās prognozes nedrīkst vāciešus iebiedēt, bet gluži pretēji - tām vajadzētu vairot viņu sparu.

Pievēršoties eirozonas parādu krīzei, Merkele paudusi pārliecību, ka šogad uzsāktās reformas sākušas darboties.

«Tomēr mums joprojām jābūt pacietīgiem. Līdz krīzes pārvarēšanai vēl tāls ceļš,» uzsvērusi Vācijas kanclere.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru