otrdiena, 2013. gada 22. janvāris

Kredītatkarības varā: jābrauc strādāt uz ārzemēm, lai atdotu parādus


Tā dēvētos ātros kredītus atdot problēmas esot 8–15% kredītņēmēju. Kā otrdien raksta «Diena», ātro kredītu popularitāte strauji aug, bet netrūkst cilvēku, kas nokļuvuši īstā kredītatkarības varā.
Pedagoģijas studenta, sporta skolotāja Jura Ozola parādsaistības no pirmajiem izklaidei aizņemtajiem 20 latiem divu gadu laikā pārvērtušās par 1200 latiem, kas atdodami kopumā astoņām ātrās kreditēšanas iestādēm. Juris ņēmis jaunus kredītus, lai dzēstu iepriekšējos.

Sarunā ar laikrakstu Juris atzinis, ka, visticamāk, nāksies pamest Latviju, lai ārzemes sapelnītu naudu, ko atdot aizdevējiem.

Viņš arī norāda, ka pats vien šajā situācijā ir vainīgs, taču retoriski arī jautā - kāpēc iestādes izsniegušas naudu, kas pārsniedz viņa ienākumus?

«No šīs finansiālās atkarības nav iespējams tikt ārā, jo, paņemot naudu vienreiz, šķiet, man ir nauda, bet tad, kad vajag atdot aizņēmumu, paņemu atkal jaunu kredītu, un tā parāds aizvien aug,» «Dienai» stāsta Juris.

 «SMSCredit» un «Vivus» pārstāvis Toms Jurjevs stāsta, ka cilvēki aizņemas vidēji ap 100 latiem, naudu izmantojot gan svinību rīkošanai, gan dāvanu iegādei.

Tikmēr Latvijas Ātro kredīta devēju asociācijas valdes priekšsēdētājs Dāvis Barons gan uzsver, ka, salīdzinot ar 2011. gadu, maksimālā summa augusi līdz 300–350 latiem, ko klientiem piedāvā aizņemties ātro kredītu devēji.

SAISTĪTIE RAKSTI1 komentārs:

 1. Nepieciešama finanšu risinājumu visiem jūsu rūpes, tad jums ir īstajā vietā par pareizo risinājumu. sazinieties e-pastu: janeoluda@outlook.com ar šīm apstrādi savu pieteikumu informāciju par 2%.

  pilns nosaukums:
  adrese:
  valsts:
  tālrunis #:
  personu skaits:
  vecums:
  Dzimums:
  aizdevuma summa:
  aizdevuma termiņš:
  ikmēneša ienākumi:

  jane Oluda
  rīkotājdirektors

  AtbildētDzēst