trešdiena, 2013. gada 30. janvāris

Ja Liepājas metalurgs nav izsaimniekots, valdība darīs visu, lai uzņēmumu glābtuValdība darīs visu, lai risinātu metalurģijas uzņēmuma a/s Liepājas metalurgs (LM) samilzušās problēmas, tikšanās laikā ar uzņēmuma darbiniekiem sacīja ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, labklājības ministre Ilze Viņķele un tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Valdības palīdzība izpaudīsies gan sarunās Eiropas Savienībā par iespējamā atbalsta sniegšanu LM, gan saistībā ar obligātā iepirkuma komponeti (OIK), gan nepieciešamo metāllūžņu pieejamību, gar ar kredīta pārstrukturizāciju. Taču atbalsta sniegšanai var būt tikai viens šķērslis, proti, ja izrādītos, ka uzņēmums ir izsaimniekots, atzina I. Viņķele. Valsts un LM, ņemot vērā uzņēmuma lielo ietekmi Latvijas tautsaimniecībā, ir vienā laivā, sacīja D. Pavļuts.
Lai noskaidrotu, kāda ir situācija uzņēmuma vadība ir piekritusi audita veikšanai. Nekādus pārsteigumus tas nesagādās, pārliecināts bija LM valdes priekšsēdētājs Valērijs Terentjevs.

DB jau rakstīja, ka Liepājas metalurgam ir nepietiekams apgrozāmo līdzekļu apjoms, savukārt bankas pagaidām palīgā nesteidz. Uzņēmuma vadība nāca klajā ar paziņojumu, ka sakarā ar potenciāliem bankrota draudiem pieaugošo elektrības maksājumu dēļ, LM uz laiku nolēmis pārtraukt maksāt obligātā iepirkuma komponeti (OIK). Saistībā ar šo paziņojumu paziņojumu birža Nasdaq OMX Riga apturēja tirdzniecību ar Liepājas metalurga akcijām, kas tika atjaunota 24.janvārī, bet LM darbinieku arodbiedrība izplatīja vēstuli, lūdzot ražotni ar 2300 darbiniekiem apmeklēt četri valdības ministri.
LM arī paziņoja, ka vērsīsies prokuratūrā par nepatiesas informācijas izplatīšanu masu saziņas līdzekļos saistībā ar portālā pietiek.com pausto informāciju par to, ka Ekonomikas policijas rīcībā nonākusi apjomīga pārbaudāma informācija, kas saistīta ar dažāda veida finanšu plūsmām un darījumiem, kas nav nākuši par labu pašam uzņēmumam, taču bagātinājuši Liepājas metalurgu kontrolējošās akcionāru grupas pārstāvjus un tiem pietuvinātas personas.
Savukārt, ņemot vērā augstās procentu likmes, kas grūtībās nonākušajam metalurģijas flagmanim ir jāmaksā par 2009. gadā ņemto valsts galvoto kredītu, kompānija lūdza valdību un Finanšu ministriju atbalstīt šī kredīta pārkreditēšanu. Tikmēr portāls pietiek.com publicēja LM akcionāra Kirova Lipmana vēstuli premjeram, kurā norādīts, ka valdībai ir jāveic a/s Liepājas Metalurgs darbības neatkarīgu auditu, ka arī nekavējoties jānorīko kontrolieri valsts galvotā aizņēmuma uzraudzībai ar tiesībām klātienē uzraudzīt saimniecisko darbību. «Es jau pirms pusgada brīdināju premjeru, ka vajadzīgs neatkarīgs audits Liepājas metalurgā,» telefonsarunā ar DB apgalvoja viens no lielākajiem akcionāriem Kirovs Lipmans, kurš jau ilgāku laiku tiesājas ar Sergeju Zaharjinu par LM akciju piederību.
Saskaņā ar biržas informāciju, uz 2012.gada 31.oktobri LM 49% akciju piederēja S. Zaharjinam, kura kopējā bagātība 2012.gadā Kapitālā publicētajā topā tika novērtēta 79 miljonu latu apjomā. K.Lipmanam, kura bagātība attiecīgi novērtēta par 43 miljoniem latu, piederēja LM 23,27%, bet 21,03% akciju īpašnieks bija Iļja Segals (bagātība 22 miljoni latu).

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru