otrdiena, 2013. gada 15. janvāris

Hipotēku bankas klienti bez naudas nepaliks; būs kārtējā 70 miljonu latu piešprice


Pagājušā nedēļā reģistrēta ķīla par Finanšu ministrijas galvojumu 100 miljonu eiro jeb aptuveni 70 miljonu latu aizdevumam, ko valstij piederošā Hipotēku banka saņems no Eiropas Investīciju bankas (EIB).
Līgums par finansējuma saņemšanu tika parakstīts 2012.gada jūnijā, bet līgums par galvojuma saņemšanu starp EIB un Finanšu ministriju, kā arī Komercķīlas līgums (par kopējo maksimālo summu 105,42 miljonu latu apjomā) starp Hipotēku banku un Finanšu ministriju tika parakstīti pagājušā gada decembra beigās, Db.lv informēja Hipotēku bankas pārstāve Sandra Eglīte, norādot, ka galvojuma piešķiršana tika paredzēta 2012.gada likumā par valsts budžetu.
Finansējums tiek piesaistīts, lai atbilstoši 2009.gada MK noteikumiem par aizdevumiem komersantu konkurētspējas uzlabošanai arī 2013. gadā Hipotēku banka turpinātu realizēt valsts atbalsta programmu Komersantu konkurētspējas uzlabošanai. Šo programmu Hipotēku banka īsteno kopš 2009.gada, un līdz šim aizdevumos piešķirti 169 miljoni latu. MK noteikumi paredz, ka Komersantu konkurētspējas uzlabošanas programmas kopējais apjoms ir 210 miljoni latu, atgādināja S. Eglīte.
Šobrīd Hipotēku banka piedāvā atbalstu sešās programmās, kas domātas Latvijai svarīgu jomu attīstībai, šo programmu mērķauditorija ir plaša, tajā skaitā mikrouzņēmumi, biznesa uzsācēji, lauksaimnieki un strauji augoši uzņēmumi. Uz 2012.gada novembra beigām (bez EIB finansējuma) Hipotēku bankā esošajās valsts atbalsta programmās pieejamais atbalsta apjoms uzņēmējiem bija vairāk nekā 100 miljoni latu. Savukārt EIB resursi nodrošinās vēl plašākas iespējas uzņēmējiem tikt pie finansējuma, taču apjomu noteiks tirgus vajadzības.
Ņemot vērā, ka programmas noteikumi tika pieņemti 2009.gadā un situācija finansējuma pieejamībā mainās, paredzams, ka no EIB saņemto resursu izsniegšanai programmas nosacījumi tiks pielāgoti šodienas situācijai, precizējot saņēmēju grupas un precizējot arī finansējuma izsniegšanas modeli (attīstot sadarbību ar komercbankām).
Iepriekš vēstīts, ka EIB 100 miljonu eiro aizdevumu piešķīra arī bankai Citadele.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru