pirmdiena, 2013. gada 14. janvāris

ES audits: energoefektivitātes projekti neatmaksāsies tuvāko 50 gadu laikāEiropas Savienības (ES) līdzfinansētie energoefektivitātes projekti nav «izmaksu efektīvi», atklājis ES revidentu veiktais audits, vēsta BBC.
Šo projektu ieviešana tika vērtēta Čehijā, Itālijā un Lietuvā – trīs valstīs, kuras laika posmā no 2007. līdz 2013. gadam saņēmušas vislielāko ES līdzfinansējumu energoefektivitātes projektu īstenošanā. Kopumā tika aplūkoti 24 energoefektivitātes projekti, kas tika veikti ar Eiropas reģionālās attīstības fonda un Kohēzijas fonda atbalstu un valdību līdzfinasējumu. Atklājies, ka līdzekļi, kas ieguldīti ēku atjaunošanā vidēji neatmaksāsies tuvāko piecdesmit gadu laikā, un šāds laika posms ir pārāk ilgs, turklāt dažos gadījumos ietaupījums nebūs redzams ātrāk kā 150 gadu laikā, turklāt analizēto ēku dzīves ilgums tiek paredzēts mazāks nekā 150 gadu.
Auditori norāda, ka šādiem projektiem vajadzētu tikt iepriekš izvērtētiem un pēc tam būtu jānovērtē, cik rūpīgi izmaksu efektivitāte ir palielināta.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru