pirmdiena, 2013. gada 14. janvāris

Eiropai «visi trumpji» pret GoogleGoogle Eiropas Savienībā būs jādara tā, kā to izsaka klasiskā džeza kompozīcija – You’ve got to change your evil ways (jālabo savas ļaundarības) jeb jāpārtrauc izmantot monopolstāvokli un kropļot konkurenci.
Jau gadiem Google no visām pusēm tiek pārmests, ka kompānija savā pārlūkprogrammā priekšroku dod meklējumu rezultātiem, kas atbilst tās pašas sniegto pakalpojumu interesēm. Nu Financial Times citē arī konkurences komisāra Hoakina Almunju, ka, viņaprāt, Google «novirza plūsmu» par labu saviem pakalpojumiem.
ES izmeklēšanu par kompānijas iespējamajiem pārkāpumiem sāka 2010. gada novembrī, un H. Almunja decembrī noteica janvāri par pēdējo termiņu, kad Google nākt klajā ar «detalizētu apsolījumu tekstu», kā tā plāno novērst uzrādītos konkurences pārkāpumus. Acīmredzot komisāra pašreizējā publicitāte cita starpā ir arī mājiens kompānijai, ka laiks iet uz beigām un tai jāizvēlas starp pakļaušanos un trīs miljardu eiro soda naudu.
FT spriež, ka tieši Google lieta tiks ierakstīta Almunjas kā konkurences komisāra biogrāfijas lielais notikums. Viņa vadībā gan notiek arī vairākas citas ar biznesa grandiem saistītas izmeklēšanas Gazprom, Samsung un Apple lietās. Almunjas «kontā» ir arī pērnais aizliegums Ņujorkas biržas (NYSE) un Vācijas biržas (Deutsche Börse) deviņus miljardus dolāru vērtajam apvienošanās darījumam. Ja Almunjam izdosies piedabūt Google mainīt politiku, tas būs sasniegums arī tāpēc, ka ASV pret kompāniju izvirzītās prasības ir noraidītas un tai liek mieru.
Pats komisārs vērtē, ka Eiropai atšķirībā no ASV šai lietā ir visi trumpji. Atlantijas viņā pusē konkurences uzraudzībā ir iesaistīti veseli pieci komisāri no divām naidīgi noskaņotām politiskajām partijām, kamēr ES groži ir stingri Almunjas rokās.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru