trešdiena, 2013. gada 30. janvāris

Dombrovskim radies iespaids, ka ir vēlme pārdalīt krēslus valdībāPremjerministram Valdim Dombrovskim (V) radies iespaids, ka aiz nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) aicinājuma izvērtēt ministru darbus slēpjas vēlme pārdalīt krēslus valdībā.
Dombrovskis intervijā Latvijas Radio atzina, ka viņam ir radies iespaids, ka partija šo situāciju ar ministru novērtēšanu mēģina izmantot krēslu pārdalei. «Mēs nevaram aizliegt nevienai partijai nākt ar iniciatīvām un idejām, bet skaidras atbildes par to, vai tas ir pieteikums uz krēslu pārdali valdībā, nav bijis,» sacīja valdības vadītājs.

Politiķis atgādināja, ka ir jau skaidri pateicis, ka šādas atsevišķas ministru izvērtēšanas, kā uz to uzstāj nacionālā apvienība, nebūs. Tomēr viņš skaidroja, ka valdības vadītājam ik gadu Saeimā ir jāatskaitās par paveikto darbu. Tālab viņš ir uzdevis ministriem sagatavot informāciju par to, kas ir paveikts atbilstoši kompetencēm.

Premjers paskaidroja, ka Valdības deklarācijā noteikti konkrēti uzdevumi, ko valdība apņēmusies savu pilnvaru laikā paveikt, un valdības rīcības plānā ir konkrēti termiņi to izpildei, kas regulāri tiek kontrolēti. Ministriem būs jāziņo tieši par šo uzdevumu izpildi.

Kā  pastāstīja premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke, ziņojums arī būs publiski pieejams pēc tā apspriešanas valdībā - 19.februārī. Vispirms ziņojums tiks apspriests valdībā, bet Saeimā tas jāiesniedz līdz 1.martam.

Ziņojumus par paveikto jau iesniegušas visas ministrijas, izņemot Izglītības un zinātnes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Veselības ministriju. Pārresoru koordinācijas centrs jau sācis darbu pie informācijas apkopošanas, lai sagatavotu gala ziņojumu Saeimai.

Jautāts, kā viņš pats vērtē savas valdības ministrus, Dombrovskis sacīja, ka ministri ir dažādi, darba rezultāts nedaudz atšķiras, bet viņš uzskata, ka visi ministri var turpināt darbu.

Kā ziņots, nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK rosinājusi veikt ministru darba izvērtēšanu, kas varētu noslēgties ar krēslu pārbīdi valdībā. Netiek izslēgta iespēja, ka Reformu partija varētu zaudēt kādu no ministru amatiem, jo VL-TB/LNNK līderis Raivis Dzintars iepriekš paudis, ka nacionālo apvienību varētu interesēt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības vai Izglītības un zinātnes ministrija.
Tikmēr pārējie koalīcijas partneri šādu VL-TB/LNNK ierosinājumu vērtē skeptiski.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru