trešdiena, 2013. gada 30. janvāris

Divi ielaisti vārti pusminūtē un septītais zaudējums pēc kārtas

Rīgas «Dinamo» hokejisti KHL regulārā čempionāta pēdējā izbraukuma spēlē šodien ar 0:2 zaudēja Artūra Kuldas pārstāvētajai Novosibirskas «Sibirj» komandai.

Rīgas «Dinamo» un Novosibirskas «Sibirj» 0:2 (0:0, 0:2, 0:0).
Kutuzovs (Bobrovs, 23), Zaicevs (Kopeikins, 23).
Vārtsargi: Gudļevskis (24/22) - Glāss (28/28).
Soda minūtes: 10-8.

Pirmoreiz karjerā KHL spēli no pirmās minūtes vārtos sācis Gudļevskis, bet no aizsargiem malā palika Galviņš. «Dinamo» pirmais uzbrukumu virknējums palicis nemainīgs - Indrašis, Ščehura un Karsums, otrajā maiņā spēlē Upītis, Džeriņš un Meija, trešajā - Biezais, Džonsons un Bukarts, ceturtajā maiņā darbojas Ivanāns Pavlovs un Skvorcovs, bet kā 13. uzbrucējs ir pieteikts Bičevskis.

Mača sākumā liels pārsvars piederēja «Sibirj» komandai, kura divas minūtes spēlēja arī skaitliskajā vairākumā, tomēr «rīdzinieku» gados jaunajam vārtsargam laukuma saimnieku pirmo spiedienu izdevās izturēt godam. Pirmās trešdaļas otrajā pusē skaitlisko pārsvaru nesekmīgi centās realizēt arī viesi, turklāt arī perioda beigās «Dinamo» radās izdevības gūt vārtus, taču Glāss palika nepārspēts, tādējādi pēc nospēlētām 20 minūtēm rezultāts bija neizšķirts.

Otrās trešdaļas 3. minūtē «Sibirj» tomēr izdevās pārspēt Gudļevski, kad labs metiens padevās Aleksandram Kutuzovam - 0:1, bet pēc 30 sekundēm ripa vēlreiz nonāca «Dinamo» vārtos - Ņikita Zaicevs dubultoja mājinieku pārsvaru (0:2), piespiežot galveno treneri Arti Ābolu pieprasīt pusminūtes pārtraukumu. Turpinājumā «rīdzinieki» divreiz pēc kārtas spēlēja skaitliskajā mazākumā, tomēr četratā «Dinamo» hokejisti savus vārtus nosargāja. Bet trešdaļas izskaņā tiesības spēlēt vairākumā viesiem nopelnīja Meija, taču arī šajās divās minūtēs vārtus gūt neizdevās.

Trešā perioda sākumā Skvorcovs nopelnīja iespēju izpildīt soda metienu, tomēr duelī ar Glāsu pārāks izrādījās vārtsargs. Tāpat «rīdziniekiem» neizdevās izmantot arī divas minūtes skaitliskajā vairākumā, uz ko «Sibirj» atbildēja ar bīstamu pretuzbrukumu, kurā ripa vispirms trāpīja pa vārtu stabiņu, bet pēc tam mājinieku hokejists netrāpīja tukšos vārtos. Atlikušajā laikā abām komandām radās izdevības gūt vārtus, taču rezultāts vairs nemainījās.

Atlikušās trīs KHL regulārā čempionāta spēles «rīdzinieki» aizvadīs februāra vidū pēc Soču olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra. 13. februārī «Dinamo» uzņems Prāgas «Lev», 15. februārī pretī stāsies Maskavas CSKA, bet 17. februārī regulāro sezonu noslēgs mačs pret Bratislavas «Slovan».